17 червня в Історії

17 червня в Історії

17 червня в Історії

Історія цього дня крізь призму століть.

  У 1801 році  у Петербурзі підписана конвенція про дружбу між Росією й Англією

1885 рік — у  Нью-Йоркську гавань прибула Статуя Свободи — дарунок французького народу Сполученим Штатам Америки.

Висота від землі до кінчика факела — 93 метри (ця цифра включає підставу і п'єдестал). Висота самої статуї, від верху п'єдесталу до факела — 46 метрів. Задум статуї виник з давнього епізоду, який автор  побачив під час вуличних боїв у Парижі в 1851 році. Йому запам'яталася дівчина з барикади, в легкому вбранні і з піднятим у руці палаючим факелом, яка і стала прообразом статуї.  Французька сторона повинна була забезпечити будівництво статуї, а американська п'єдесталу для неї.

 В 1940 році  біля села Мещери Горьковської (нині Нижньогородська) область СРСР випав дощ зі срібних монет XVI—XVII ст. (усього близько тисячі штук).

 1950-го   чиказький хірург Річард Лоулер упродовж 45 хвилин виконав першу операцію з пересадки нирки людині.

 В 1967-му  Китай підірвав свою першу водневу бомбу.

 1969 року   на сцені Бродвея відбулася прем'єра мюзиклу "О! Калькутта!" — перша постановка, в якій на сцені грали оголені актори.

 У 1985 році  з'явилася кабельна телемережа "Discovery".

Мовлення каналу засноване на документальних передачах про науку (спрощені для більшості людей), технології та історії. Канал  проникає в 431 млн будинків у 170 країнах.

 В 2008-му  організація Mozilla Foundation влаштувала так званий День Завантаження 2008.

 Це було здійснено з  метою встановити новий рекорд Гінесса для програми, що була завантажена найбільшу кількість разів через мережу Інтернет упродовж однієї доби. В ролі програми виступав веб-оглядач Mozilla Firefox 3.

 Цього дня народилися:

 В 1911-муВіктор Некрасов,радянський письменник ("У окопах Сталінграда").

Повість "В окопах Сталінграда", опублікована в 1946 році була однією з перших книг про війну, написаних правдиво, наскільки це було можливо в той час. Вона принесла письменнику справжню славу: перевидана загальним тиражем у кілька мільйонів примірників, переведена на 36 мов. За цю книгу, після її прочитання Йосипом Сталіним, Віктор Некрасов отримав у 1947 році Сталінську премію 2-го ступеня. За мотивами повісті і за сценарієм Некрасова в 1956 році був знятий фільм "Солдати", відзначений премією Всесоюзного кінофестивалю (у цьому фільмі зіграв одну зі своїх перших великих кіноролей Інокентій Смоктуновський).

 1939-го народився  Кшиштоф Зануссі, польський кінорежисер.

Найвідоміші роботи: "Родинне життя", "Ілюмінація", "Захисні кольори", "Спіраль", "Рік спокійного сонця", "Брат нашого Бога". Занусссі - переможець міжнародних кінофестивалів,  директор та художній керівник Державної кіностудії "TOR".

 1953 року народився  Іван (Іво) Бобул, український співак, композитор.  Народний артист України.

Багато пісень з репертуару Іво Бобула стали народними шлягерами: "Душі криниця", "Місячне колесо", "Якщо любиш, кохай", "На Україну повернусь", "Скрипалю", "Одна єдина" та багато інших. Іво Бобул не є популярним серед молоді та молодих українських виконавців, але став дуже відомим, коли гурт "Танок на Майдані Конґо" створив саркастичну пісню "Іво Бобул", де співака представлено у вигляді супергероя.

Повʼязані теми:

Наступна публікація