18 вересня в Історії

18 вересня в Історії

18 вересня був випущений перший український комбайн.

Про український комбайн, американську газету, іспанський футбільний клуб та ще багато іншого - все це історія 18 вересня.

 1851-го   року  у США вийшов перший примірник газети "New York Daily Times".

Ця газета  подає "всі новини, варті бути надрукованими". Слово "Daily" (щоденний) було вилучено з назви газети через шість років. Сьогодні The Times - це медіаконгломерат, до якого входять не тільки друковані видання, але й радіо- і телеканали, кабельні телемережі та інтернет-сайти.

У  1886 році  французький поет Жан Мореас опублікував у газеті "Фігаро" статтю, котра стала маніфестом літераторів-символістів.

 Самі терміни "символіст" і "символізм" були запропоновані у статті навзамін терміна "декадент", котрий раніше літературні критики застосовували для характеристики творчості Бодлера, Малларме та інших представників символізму.

У  1918-му  в Іспанії засновано футбольний клуб "Валенсія".

1929-го року  на Запорізькому заводі "Комунар" випущений перший український комбайн.

 18 вересня 1965 року  острів Хортиця в Запоріжжі,  оголошений державним заповідником.

В цей народилися:

У  1819-му  народився  Жан Бернар Леон Фуко, французький фізик; у 1851 році здійснив дослід з маятником, котрий підтвердив факт добового обертання Землі.

У  1905-му  - Грета Гарбо, шведська кіноактриса (Сага про Йєста Берлінга, Анна Кареніна, Мата Харі), одна з найзнаменитіших постатей в кінематографі 20-го століття.

1949-го року народився  Пітер Шилтон, англійський футболіст; у англійській прем'єр-лізі провів 1005 ігор, 125 разів захищав ворота збірної Англії.

 "Найзнаменитіший" із пропущених голів - гол Марадони на Чемпіонаті світу 1986 року, забитий Шилтону рукою.

Повʼязані теми:

Наступна публікація