19 серпня в Історії

19 серпня в Історії

50 років тому собаки Білка та Стрілка полетіли у космос.

Про вагомість 19 серпня для світової історії.

 У православних - Преображення Господнє, або ж ще називають яблучний Спас.

 1888 рік — у Бельгії відбувся перший у світі конкурс краси.

 У 1960 році було  здійснено перший в історії політ у космос живих істот.

В СРСР було відправлено на орбіту космічний корабель "Восток" із двома собаками на борту - Білкою та Стрілкою. Політ успішно закінчився 21 серпня.

 1969 року   зі збирального конвеєра Харківського тракторобудівного заводу зійшла перша партія колісних тракторів "Т-25".

 1991  — початок спроби державного перевороту в СРСР.

О 6 годині ранку теле- і радіоканали передали повідомлення з Москви про створення   Державного Комітету з надзвичайного стану (ДКНС). У зверненні путчисти оголосили про введення надзвичайного стану в деяких районах СРСР, припинення випуску більшості ЗМІ. Віце-президент СРСР Янаєв, нібито через хворобу Горбачова, бере на себе обов'язки глави держави.

 19 серпня народилися:

 В 1883-му  — Коко (Габріель) Шанель, французька модельєрка, засновниця модного "Дому Шанель" у Парижі, законодавиця моди ХХ століття.

Шанель принесла в жіночу моду приталенний жакет і маленьке чорне плаття. Вплив Коко на високу моду було настільки сильним, що її — єдину з історії моди — журнал "Тайм" вніс до списку ста найвпливовіших людей XX століття.

 1946 рокугародився  Білл (Уїльям) Клінтон, американський політик, демократ, 42-й президент США (у 1993-2001 роках).

Клінтон відомий у т.ч. тим, що проти нього намагалися застосувати процедуру імпічменту через неправдиві свідчення у справі про подружню зраду – сексуальні контакти із практиканткою Білого дому Монікою Левінськи.

 У 1979 році народився  Іван Гешко, український легкоатлет, бігун.

Чемпіон світу та Європи  у приміщеннях із бігу на 1500 м. На відкритих стадіонах - бронзовий призер чемпіонату світу . срібний призер чемпіонату Європи. Рекордсмен України.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Краса обличчя і тіла
Наступна публікація