2 січня в Історії

2 січня в Історії

У цей день день в США стався потужний сніговий буревій. / Фото: AFP

У кожного дня є своя історія.

 1610  рік – у Битч'янському замку проходить  суд над підручними графині Ельжбет Баторі, племінниці короля Стефана Баторія. Обвинувачені катували й убивали сотні сільських дівчат, аби пані купалася в крові з оздоровчою метою.

Чотирьох підлеглих засудили до спалення й обезголовлення, а сама Ельжбета, винна у смерті майже 600 селянок, уникла покарання завдяки покровительству брата, правителя Трансильванії.

1796 рік - у Росії скасована стаття 15 Жалуваної грамоти, що забороняла тілесні покарання для дворян.

1835-й  - у Габрово відкрилася перша в Болгарії світська школа

У 1839 році Луї Дагер провів першу фотозйомку Місяця.

1944 року було перше бойове застосування гелікоптерів: три машини конструктора Сікорського взяли участь у супроводі британського атлантичного конвою.

1959-й – в СРСР запущена перша автоматична міжпланетна станція "Луна-1".

У 1992 році  припинилися  повноваження народних депутатів СРСР.

В 1999 році стався потужний сніговий буревій на Середньому Заході США.

Зокрема, в Чикаго намело снігового покриву на 487 мм при температурі -25 °С. Такий удар стихії призвів до загибелі 68 людей.

В цей день народилися:

У 1947 році - Валерій Шарий, білоруський радянський важкоатлет.

Чемпіон Олімпіади-1976 у вазі до 90 кг, чемпіон світу і Європи 1975-1976 роках. Встановив 13 світових рекордів і 15 рекордів СРСР.

1952 року народився Степан Гавриш, український політик і юрист, доктор юридичних наук.

У 2004 році – один із представників виборчого штабу кандидата в президенти Януковича, учасник розгляду в Верховному Суді скарги про визнання недійсними результатів виборів президента. У 2007-2008-му – вже радник президента Ющенка.  Перший заступник секретаря Ради нацбезпеки й оборони (з 2008 року), член Вищої ради юстиції.

1963-го - Сергій Жигунов, радянський і російський кіноактор.

Президент Гільдії акторів кіно, з 1990 року - гeндиpeктop TO "Шaнc" кінoкoнцepну "Мосфільм".  Знімався у фільмах "Гардемарини, вперед!", "Серця трьох", "Підземелля відьом", "Річард Лев'яче Серце", "Королева Марго", "Моя прекрасна нянька"...

В цьому ж році народився Олексій Івченко, український політичний діяч і підприємець.

Голова Конгресу українських націоналістів з 2003 року. У 2005-2006 роках - голова правління НАК "Нафтогаз України".

1968 рік - Олег Дерипаска, російський підприємець,  мільярдер власник компанії "Базовий елемен"

У березні 2008 року журнал "Форбс" оцінив його статки в 28 мільярдів доларів і розташував на 9-му місці в списку найбагатших людей планети і на 1-му місці - серед росіян).

В 1975-му народився Владислав Ващук, український футболіст, захисник збірної та клубів ЦСК ЗСУ, "Динамо" (Київ), "Спартак" (Москва), "Чорноморець", "Львів".

У складі "Динамо" - дев'ятиразовий чемпіон України, шестиразовий володар Кубка країни. Після повернення в 2005 році в "Динамо" зі "Спартака" Ващук постійно піддавався психологічному тиску з боку київських фанатів через його скандальний перехід у ворожу московську команду.

Цього ж року народився  Олександр Шовковський, український футболіст, воротар збірної та клубів ЦСК ЗСУ і "Динамо"(Київ).

Рекордсмен національної збірної за кількістю проведених матчів – 84.
У складі "Динамо" - 12-разовий чемпіон України, восьмиразовий володар Кубка.  Закінчив Інститут журналістики КНУ імені Тараса Шевченка.
Найкращий гравець України в сезоні 2004/2005 (версія газети "Команда").

Повʼязані теми:

Наступна публікація