20 серпня в Історії

20 серпня в Історії

У 1896 році у США запатентували телефон із набірним диском.

Дізнавайтеся про цей день в історії, разом із ТСН.ua.

 У 1627 році  вийшов перший словник української мови "Лексіконъ славенноросскій і іменъ тълкованіє" Памви Беринди.

 1896 рік –у Києві відбулося освячення кафедрального собору святого Володимира.

В 1852 році Філарет, митрополит Московський, запропонував збудувати у Києві храм на честь майбутнього дев'ятисотріччя Хрещення Русі київським князем Володимиром. Громадяни з усіх частин Російської імперії почали масово жертвувати кошти на храм і в 1859 році загальна сума пожертв досягла 100 000 російських рублів. Спорудження храму розпочалося в 1862 році, а закінчилося в 1882 році. На урочистому осячуванні собору, що відбулося 20 серпня 1896 року, був присутнім імператор Микола II з дружиною Олександрою Федорівною.

У радянські часи собор залишався діючим храмом, виконуючи функції кафедрального собору Києво-Галицької митрополії Руської Православної Церкви. В 1992 році, після утворення Української Правослвної церкви — Київського Патріархату храм став Патріаршим кафедральним собором цієї конфесії.

1896  – у США запатентували телефон із набірним диском.

 1925 року   заснували  Канівський музей-заповідник "Могила Т. Г. Шевченка " (тепер - Шевченківський національний заповідник у м. Каневі).

 У 1980-му  італійський альпініст Райнхольд Месснер уперше підкорив Еверест самотужки і без використання дихальної кисневої маски.

 1991 рік  – ГКЧП: у Москві біля Білого дому, в Ленінграді на Двірцевій, у Києві, Львові тощо площі відбулися велелюдні мітинги протесту проти політики т.зв. Державного комітету з надзвичайного стану.

Президія Верховної Ради УРСР ввечері ухвалила заяву, в якій зазначалося, що постанови ГКЧП не мають юридичної сили на території України, поки відповідні питання не вирішить Верховна Ради України.
При цьому Народна рада — організована опозиція в республіканському парламенті — однозначно засудила державний переворот і закликала народ підтримати керівництво Росії у протистоянні з ним
.

  20 серпня народилися:

 1939 рокуВалерій Шевчук, український письменник, шістдесятник.
Майстер психологічної прози, автор літературознавчих та публіцистичних праць (збірки оповідань і повістей "Серед тижня", "Набережна 12", Середохрестя", "Вечір святої осені", "Крик півня на світанку", "Двоє на березі" та інші).  У 1987 році  удостоєний Шевченківської премії за роман "Три листки за вікном".

У 1941 році народився  Слободан Мілошевич, колишній лідер Югославії.

Президент Сербії у 1991-1997 роках, президент Югославії у 1997-2000 роках

Раніше -  голова президії Республіки Сербія у складі СРЮ. Помер у Гаазі у 2006 році  як в'язень Міжнародного трибуналу, обвинувачений у воєнних злочинах.

 20 серпня 1971 року народився  Стас  Костюшкін, російський співак, один з учасників дуету "Чай вдвоем".

Повʼязані теми:

Наступна публікація