21 березня в Історії

Дата публікації
Перегляди
3867
Поділитись:
WhatsApp
Viber
21 березня в Історії

21 березня — Міжнародний день боротьби за ліквідацію расової дискримінації.

Лише найвідоміші події та факти з історії 21 березня.

  Сьогодні — Міжнародний день поезії, день людей з синдромом Дауна, день боротьби за ліквідацію расової дискримінації, та день лялькаря.

В 1910-му в Одесі відбуваються перші в Україні й Росії публічні польоти льотчика Михайла Єфимова з пасажирами на аероплані "Фарман-IV".

Аероплан був оснащений мотором "Гном" потужністю в п'ятдесят кінських сил. Це був перший в Росії політ російського льотчика, який лише місяць з невеликим назад отримав у Франції диплом пілота-авіатора.

1919 року була проголошена Угорська радянська республіка , внаслідок пролетарської революції в Угорщині.

1922 рік — у Лондоні відкривають вокзал Ватерлоо.

1927-й — у Києві виходить перше число щотижневої української  "Літературної газети". Сучасну назву газета отримала в 1962 році .

У 1962 році першою живою істотою, що катапультувалася на надзвуковій швидкості (майже 1400 км/год), став бурий ведмідь у США, звір благополучно приземлився.

21 березня 1999 року встановлено відзначати Всесвітній день поезії.

Свято встановлено 1999 року ухвалою 30-ої сесії ЮНЕСКО. Генеральний директор ЮНЕСКО закликав усі держави-члени, громадські організації та асоціації у Всесвітній день поезії віддати належне поезії та задуматися про ту фундаментальну роль, яку вона грає в діалозі між культурами. Всесвітній день поезії відзначається і в Україні. У відривному "Українському народному календарі" він уперше з'явився 2004 року. 2006 року гарний подарунок місцевим поетам з нагоди Всесвітнього дня поезії зробила міська влада Кам'янця-Подільського: посприяла коштами для видання колективної збірки "Грані тисячоліть на струнах слова", до якої увійшло по три вірші62 авторів.

В цей день народилися:

У 1895 році Леонід Утьосов (Лазар Вайсбейн), радянський співак, актор, керівник джазового оркестру. Народний артист СРСР (1965 рік).

1889 рік Олександр Вертинський, російський і український актор, співак, автор музики тексти багатьох пісень („Ваши пальцы пахнут ладаном”, "Только раз бывают в жизни встречи”, "Лиловый негр".

1929 — Юрій Мушкетик, український письменник.

Юрій Мушкетик написав 12 творів ("Семен Палій", "Жовтий цвіт кульбаби",  "Крапля крові"…), та 12 романів("Гайдамаки", "Суд над Сенекою" , "Серце і камінь").Мушкетик багато років був головою Спілки письменників України.

1980 рік Роналдіньйо (Роналдо де Ассіш Морейра), бразильський футболіст, нападник.

Чемпіон світу 2002 року, володар „Золотого м’яча” у 2005-му, бронзовий призер Олімпіади-2008, дворазовий чемпіон Америки, переможець Ліги чемпіонів 2006-го, дворазовий чемпіон Іспанії з "Барселоною". Виступав також за "Греміо", "ПСЖ", "Мілан".

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3867
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація