24 серпня в Історії

24 серпня в Історії

24 серпня Україна стала незалежною державою.

Про Незалежність нашої держави, а також про те, що відбувалося в цей день поза її межами.

А ось любителям картопляних чіпсів буде цікаво дізнатися, що  ця смажена  картопля старша  за нашу державу більшу ніж у 8 разів. З дня  винаходу чіпсів минуло вже 146 років.

Вважається, що чіпси випадково придумав Джордж Крам, індіанець за походженням 24 серпня 1853 року, на курорті Саратога-Спрінгс в  США, працюючи шеф-кухарем фешенебельного ресторану готелю. За легендою, одним з фірмових рецептів цього  ресторану був «картопля фрі». Одного разу на вечері залізничний магнат Вандербільдт повернув смажену картоплю на кухню, поскаржився на те, що вона «занадто товста». Шеф-кухар, Крам, вирішив пожартувати над магнатом, нарізати картоплю буквально паперової товщини і обсмажити. Втім, страва  сподобалося магнату та його друзям. І як бачимо і нині користується великою популярністю у різних народів світу.

Інші, не менш цікаві події  дня:

 У  1542 році  Іспанський конкістадор Ф. де Орельяна відкрив гирло Амазонки, назвавши її так, тому що на його експедицію напали індіанські жінки-воїни.

1553 – й рік  По Білому морю до Росії прибуло перше англійське посольство.

А ось для жителів Франції   1572 – й   рік  став роковим.  Адже саме  ніч  з 24 проти 25-го серпня   називається Варфоломіївською.

Тієї ночі католики вбили всіх гугенотів ( прихильників  кальвіністської віри у Франції). Катерині Медичі і кільком придворним вдалося переконати Карла IX усунути найбільш небезпечних гугенотів, щоб уникнути громадянської війни. Різанина тривала   декілька місяців. Хоча точна кількість загиблих не встановлена - вважається, що в той час загинуло від кількох тисяч до десятків тисяч гугенотів. Ця трагедія вважається однією з найгірших в історії релігійних війн, адже   вбивали не тільки дворян, але й місцевих жителів, підозрюваних в симпатіях до гугенотів, не пощадивши ні жінок, ні дітей.

В  1949-му році   набув чинності підписаний у квітні договір про створення НАТО. Нині до складу воєнно-політичного союзу  входять 26 країн

1991-го року Михайло  Горбачов оголосив про складання з себе повноважень генерального секретаря ЦК КПРС і закликав ЦК до саморозпуску.

В 2002-му   році  вперше День Незалежності в Україні   відзначався без військового параду. Його замінив парад військових оркестрів.

Іменнники  24 серпня такі:

Лев Голіцин князь, вчений, винар, творець виноробних центрів в Массандрі і Абрау-Дюрсо. Він народився у 1845 році.

 Голіцин  придбав маєток Новий Світ на Чорноморському узбережжі Криму, перетворивши його на зразкове дослідно-виробниче господарство з виноградарства і виноробства, зібрав унікальну колекцію вин. Славу князю принесло промислове виробництво шампанських вин в Росії. Шампанське Голіцина не раз було відзначене нагородами на міжнародних виставках.

1923-го року  народився   Віктор  Глушков, український математик, , академік,  директор Інституту кібернетики АН України.

Під його  керівництвом у 1966 році була розроблена перша персональна машина для інженерних  розрахунків

У  1928-му році  Левко Лук'яненко, український політик, дисидент,  почесний голова Республіканської партії, багаторічний в'язень радянських концтаборів, Сьогодні йому виповнюється — 80 років

1958-го року  народився    Василь Червоній, український політик, народний депутат перших чотирьох скликань, голова Рівненської Обл. Держ. Адміністрації з 2005-го  по 2006 рік.

Був  активістом   громади віруючих УПЦ КП. Загинув  4 липня 2009 року  під час грози у Рівненській області.

Повʼязані теми:

Наступна публікація