25 серпня в Історії

25 серпня в Історії

Найважливіші події України та світу, що увійшли до історії.

 25 серпня  у  325-му році   Нікейський собор встановив правила для обчислення Великодня.

У 1609-му  - Галілео Галілей продемонстрував Венеціанській раді дожій новий пристрій – телескоп. Сам телескоп не зберігся.

Точну копію приладу , впринципі  сконструювати неможливо, так як  від   оригіналу  збереглася  лише одна лінза, яку  астроном передав своєму  захиснку?

1875   – англієць Меттью Уебб став першою людиною, яка перепливла Ла-Манш - за 21 годину 45 хвилин

У  1906-му відбулася  спроба замаху на главу російського уряду Петра Столипіна.

На службовій дачі перм’єра на Аптекарську острові в Петербурзі троє перевдягнених бойовиків партії есерів увійшли в приміщення, використовуючи маскування але були викриті одним з охоронців. Учувши небезпеку, терористи підірвали бомби у своїх портфелях. Разом із бойовиками загинули ще 29 осіб, більша частина дачі була зруйнована, але Столипін лишився непошкоджени.

1919-го року   відкрився перший у світі регулярний міжнародний авіамаршрут Лондон-Париж

У  1941-му   німці взяли Дніпропетровськ.

1957- й  - із Горького в Казань відправився перший радянський корабель на підводних крилах "Ракета".

1989-го  американський космічний зонд "Вояджер" передав на Землю знімки планети Нептуна.

 І в  1997-му    останній лідер НДР Егон Кренц засуджений до 6,5 років в'язниці за накази стріляти по людях, які долають Берлінську стіну.

Цього дня  народилися:

У 1530-му році   - перший московський цар Іван IV Васильович (Грозний), який  був  відомий своєю жорстокістю.
Провів реформи суду й управління, зокрема впровадив елементи самоврядування на місцевому рівні.  Після зради князя Курбського, ввів опричнину.
При Івані IV була створена перша друкарня в Москві, підкорені Казанське і Астраханське ханства.

1819-го року народився   засновник першого у світі детективного агентства.
 Алан Пінкертон.

 Кинувши поліцейську службу, Пінкертон організував приватне агентство, яке спеціалізувалося на розкритті залізничних крадіжок. Його фірма швидко здобула популярність, а найбільшими її успіхами були запобігання замаху на президента Лінкольна в Балтіморі, а також   арешт організаторів крадіжки 700 000 доларів в залізничній компанії

У  1862-му   - Вільям Проктер, американський підприємець, засновник миловарної мануфактури "Procter & Gamble".

1924 рік подарував Україні   Павла Загребельного , українського  письменника, Він був  сценаристом, громадським  діячем, лауреатом Державної премії СРСР , Шевченківської преміїі  і просто  Героєм  України.

Серед  найвідоміших творів –  "Роксолана" "Диво", трилогія "З погляду вічності",  та  "Первоміст".Загребельний був також головним редактором "Літературної" газети"

1930-й  рік  – Шон Коннері, шотландський та американський актор театру і кіно, громадський діяч (борець за незалежність Шотландії). Перший і найкращий виконавець ролі Джеймса Бонда.
У 1950 році  Коннері посів третє місце на конкурсі з бодібілдінгу "Містер Всесвіт", де здібного красеня начебто й помітили промоутери, загалом знявся у шести стрічках "бондіани".

В 1971- му народилася  німецьа топ-модель  Клаудія  Шифер.

За модельну кар’єру  Клаудія з’явилася  на обкладинках журналів, близько 900 разів. Німецькі ЗМІ  постійно вносять її в перелік  найбагатших жінок Германії. За кожний робочий  день вона отримувала близько 50 тисяч доларів. Журнал "Форбс" оцінює її доходи   у 25 мільйонів доларів.

Повʼязані теми:

Наступна публікація