26 червня в Історії

26 червня в Історії

1919 року створили комсомол України.

Хроніка найцікавіших подій.

 1919 року  створили комсомол України.

1925 рік — у Голлівуді відбулася прем'єра фільму Чарлі Чапліна "Золота лихоманка".

У 1930 році у Москві відкрився XVI з'їзд ВКП(б), який працював до 12 липня і затвердив гасло "П'ятирічку — за чотири роки".

 В 1935-му   стартував стратостат "СССР-1-біс", який досягнув висоти 16 км.

 Перший у світі стратостат був сконструйований і побудований видатним швейцарським ученим Огюстом Пікаром, який планував використовувати його для дослідження космічних променів. Стратостат був обладнаний сферичної герметичній гондолою з алюмінію, яка захищала екіпаж від непридатних для життя умов стратосфери. 27 травня 1931 року Огюст Пікар і Пауль Кіпфер здійснив перший в історії політ у стратосферу з міста Аугсбург (Німеччина), досягнувши висоти 15,785 м.

 Наступного року  свій перший політ здійснив перший прототип двогвинтової машини Фоккера Вульфа "FW-61" — першого у світі абсолютно вдалого гелікоптера.

 1961 рік  — у Данії свиня народила 34 поросяти (світовий рекорд).

Ще один цікавий факт про свиню: в 1457 році в Парижі вирішувалася  справа про вбивство свинею п'ятирічного хлопчика. Суд визнав свиню винною і засудив її до повішення. Що стосується поросят, то їх провина не була доведена і їх конфіскували на користь суду. До цього часу в Парижі збереглася назва передмістя — Повішена свиня.

 Цього дня народилися:

1968 рікПаоло Мальдіні, італійський футболіст, захисник і капітан "Мілана".

Усю свою футбольну кар'єру провів у "Мілані". Абсолютний рекордсмен за кількістю зіграних матчів як у збірній Італії (126 матчів), так і в італійській серії "А"(902 матчі). Офіцер (четверта ступінь) ордени "За заслуги перед Італійською Республікою" — найвищого ордена країни. Нагороджений 12 липня 2000 року після того, як збірна Італії стала віце-чемпіоном Європи. 17 лютого 2008-го Паоло Мальдіні зіграв 1000-й матч у кар'єрі (у складі "Мілана" і збірної Італії). Крім футболу, у вільний час він працює на супутниковому телебаченні і веде музичну програму з DJ Ringo на італійському "Радіо 105". Також він володіє магазином з продажу відеоігор і є співвласником дискотеки-бару "Hollywood", де вболівальники "Мілана" часто відзначають свої численні перемоги.

 В 1975 році народився  Костянтин Єфименко, український політик і підприємець. Міністр транспорту і зв'язку з 2010 році. У 2009-2010-му  - голова ДК "Укртрансгаз".

 У 1990-му народилася   Ірина Мовчан, українська фігуристка, чемпіонка України 2009 року в одиночному катанні.

Навесні 2008 року Іра Мовчан разом з іншими відомими українськими фігуристами (Антоном Ковалевським, Тетяною Волосожар і Станіславом Морозовим) узяла участь у льодовому шоу російського фігуриста-професіонала Євгена Плющенка "Золотий лід Страдиварі".Повʼязані теми:

Наступна публікація