26 лютого в Історії

26 лютого в Історії

У 1886 році у Горлівці (Донбас) вперше в Російській імперії отримали ртуть.

Історичні відомості про цей день.

 У цей день у 1616 році інквізиція звільнила Галілео Галілея, який зрікся своїх поглядів, але нібито заявив: "Все ж таки вона обертається".

1886 —у Горлівці (Донбас) вперше в Російській імперії отримали ртуть.

Ртуть — сріблясто-білий важкий метал, рідкий при кімнатній температурі. Широко застосовується при виготовленні різних приладів (барометри, термометри, манометри, вакуумні насоси, полярографи …), в ртутних лампах, як рідкий катод у виробництві їдких лугів і хлору електролізом, як каталізатор при синтезі оцтової кислоти, для амальгамації золота і срібла. Крім того, сполуки ртуті застосовуються в медицині.

1935 року  винахідник Роберт Ватсон-Ватт вперше продемонстрував створений ним радар.

Радар — система для виявлення повітряних, морських і наземних об'єктів, а також для визначення їхньої дальності і геометричних параметрів. Використовує метод, заснований на випромінюванні радіохвиль і реєстрації їхніх віддзеркалень від об'єктів.

1955 рік - американський льотчик-випробувач Джордж Сміт став першою людиною, яка успішно катапультувалася на надзвуковій швидкості.

1987-го англіканська церква дозволила жінкам бути священниками.

2004-й — парламент Європейського Союзу ухвалив декларацію, в якій офіційно визнав сталінську депортацію чеченського народу 23 лютого 1944 року актом геноциду.

В цей день народилися:

У 1802Віктор Гюґо, французький письменник ("Собор Паризької богоматері”, "Знедолені”).

1829 року народився  Леві Стросс, "батько джинсів".

Найбільш раннім попередником джинсів був цупкий бавовняний одяг, експортований з Індії в 16 столітті, так званий дангарі. Джинси вперше були виготовлені в Генуї ( Італія ), коли місто було незалежною республікою і морською потугою. Початково виготовлені для генуезьких військово-морських сил, як штани, які задовільняли вимогам універсальності: незважаючи на те, що вони могли бути мокрими і сухими, були зносостійкими і штанини яких легко закочувалися, щоб зручно було драїти палубу.

1869 рік Надія Крупська, російська політична і громадська діячка, дружина й соратниця Володимира Ульянова-Леніна.

Організатор радянського шкільництва та системи народної освіти. Голова Головполітосвіти у 1920—1929 роках.

1886-го народився Юрій Нарбут, графік, автор перших грошових знаків та поштових марок України .

Нарбут створював ескізи військових мундирів армії України, оформлень упаковок та етикеток для українських товарів. Розробив поштові марки Української народної республіки в тридцять, сорок і п'ятдесят шагів. Нарбут виконав цикл українських державних паперів, крім марок він розробляв, банкноти, грамоти, листівки. Георгій Нарбут розробив проекти Державного Герба і Печатки Української держави.

У 1974 році Себастьян Льоб, французький автогонщик, кількаразовий чемпіон світу з авторалі.

Повʼязані теми:

Наступна публікація