27 листопада в Історії

27 листопада в Історії

День вшанування пам'яті жертв Голодомору.

27 листогпада Україна згадує геноцид 1932-33 років. Запаліть і Ви свою свічку.

  27 листопада по всій Україні у рамках Дня пам'яті жертв Голодомору та політичних репресій відбудеться дві акції "Хвилина мовчання" та "Запали свічку". Ця дата буде вшанована на державному рівні. У церквах відбудеться панахида. Хвилина мовчання розпочнеться о 16.00. Відбудеться зупинка на підприємствах, установах. Також зупиниться громадський та приватний транспорт. У школах відбудуться уроки пам'яті, де дітям розкажуть про трагічні сторінки історії. В музеях відкриють тематичні виставки. Заплановані театральні інсценізації, випуск тематичних газет у навчальних закладах, вечори-реквієми, перегляд художніх та документальних стрічок. За оцінками дослідників, втрати від голоду становили від 7 до 10 млн осіб, понад третина з них - діти. Конфіскацію продовольства комуністичний режим застосував як зброю масового знищення населення.

Події історії:

В 1095 році на соборі в Клермоні папа Урбан II закликав до хрестового походу проти сельджуків,  які захопили Святу землю і шляхи паломництва в Малій Азії.

До 1096 року було зібране багатотисячне ополчення, переважно з селян і бідних рицарів Північної і Центральної Європи, котре не мало ні коней, ні запасів продовольства і влаштовувало по дорозі на Схід жорстокі єврейські погроми, розбоєм здобуваючи собі провіант. Більша його частина була перебита ще в Європі, а решта загинула в Малій Азії від рук сельджуків. Слід за бідняками в Святу землю направилось зібране по всій Європі рицарське військо, котре очолили імениті сеньйори, в тому числі брати французького і англійського королів. В 1097 році воно з'єднались в Константинополі з візантійською армією, і влітку 1099 року воїни Хрестові взяли штурмом Єрусалим, де заснували головну державу хрестоносців - Єрусалимське королівство, першим правителем котрого став герцог Нижньої Лотарінгії Готфрід Бульонський, який взяв собі титул "заступника Гроба Господнього".

 1895 рік  — Альфред Нобель підписав свій заповіт, по якому його майно поступає до фонду Нобелівскої премії.

В 1992 році   — у  Відні пожежа охопила палац Хофбург.

1971 року  - радянська космічна станція "Марс-2" досягла планети, але спеціальний посадковий модуль розбився об її поверхню, ставши, однак, першим предметом з Землі, що досягнув Марса.

Від вогню постраждали Великий і Малий зали, де в 1814-15 роках проходили засідання Віденського конгресу, два гобелени 18 ст., але пожежним вдалося врятувати сам палац і сусідні Національну бібліотеку та Іспанську школу верхової їзди з 69-а дорогими породистими кіньми.

Народилися:

 У 1701-му  — Андерс Цельсій, шведський астроном, геолог і метеоролог.

Андерс Цельсій є широковідомим сьогодні завдяки термометру зі стоградусною шкалою, який отримав його ім‘я (термометр зі шкалою Цельсія або термометр Цельсія) і використовується в більшості країн світу. Сам Цельсій називав його «прикрасою» або приладом, що дозволяє побачити "якою мірою теплішає чи холоднішає в кімнаті". Спершу Цельсій визначив точку кипіння води як нуль градусів, а точку танення криги як 100 градусів. Після смерті Цельсія у 1744 році шкалу перевернув М. Штремер (відтоді 0 градусів - температура плавлення льоду, а 100 - кипіння води).

1863 року  — Ольга Кобилянська, видатна українська письменниця, активна діячка жіночого руху Буковини.

У 1918-му народився   Борис Патон, вчений у галузі зварювальних процесів, металургії і технології металів.

1953 рік  — Борис Гребенщиков, поет, музикант, лідер групи "Акваріум".

В 1960 році  — Юлія Тимошенко, політик та державний діяч, прем'єр-міністр України.

Ю. Тимошенко  - 15-й та 18-й прем'єр-міністр України (у 2005 році і з 18 грудня 2007 року), лідер партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" та однойменного блоку Кандидат економічних наук. Перша жінка прем'єр-міністр в історії незалежної України. Брала активну участь у Помаранчевій революції. За версією американського журналу Форбс у 2005 році визнана однією з трьох найпливовіших жінок у світі.

1963-й  - Володимир Машков, російський кіноактор (Любов на острові смерті, Катя Ізмайлова, Ліміта, Американська дочка, Злодій, Мама, Російський бунт, Американська рапсодія), режисер (Сирота казанська).

В 1973 році народився  Брюс Лі, китайський та американський кіноактор, майстер бойових мистецтв, інструктор і актор бойового кіно.

Один з найвпливовіших митців бойового жанру 20-го сторіччя.  Всього знявся в 36 фільмах. Він чудово володів своїм тілом, хоча і не був наділений від природи хорошим здоров’ям, але розвинув у собі такі властивості, як надзвичайна швидкість рухів та координація. Брюс став легендою бойових мистецтв — багато бійців часто наслідували його в кіно і на телебаченні. Про життя і творчість Брюса в світі було знято близько 30 фільмів.

Повʼязані теми:

Наступна публікація