27 травня в Історії

27 травня в Історії

27 травня 1703 року — День заснування Санкт-Петербургу / Фото: Наталія Двоєглазова

Сьогодні заснували Санкт-Петербург, у Києві завершили будувати Андріївську церкву, а в Сан-Франциско урочисто відкрили один із найгарніших у світі мостів.

 1703 року була закладена Петропавлівська фортеця. День заснування міста Санкт-Петербург.

 В 1753 році  завершено будівництво Андріївської церкви у Києві.

Висота церкви з хрестом — 46 м (зі стилобатом — 60 м). Андріївська церква побудована  за проектом архітектора Бартоломео Растреллі на Андріївській горі в пам'ять відвідин Києва імператрицею Єлизаветою Петрівною, на місці Хрестовоздвиженської церкви. Крім цієї роботи, в Україні є ще одна споруда авторства Б. Растреллі — Маріїнський палац.

 1913 рік  — перший у світі важкий 4-моторний літак "Руський витязь" конструкції Ігоря Сікорського успішно пройшов випробування в польоті у Петербурзі.

Через два з половиною місяця він встановив світовий рекорд, протримавшись у повітрі 1 год. 54 хв. із сімома пасажирами на борту.

 1930-го Річард Дрю запатентував "прозору целофанову липку стрічку" — скотч.  Новинку використовували для захисту скла автомобілів при фарбуванні.

1931-й  — перший у світі політ людини у стратосферу здійснили швейцарські вчені Огюст Піккар і Карл Кіпфер. На стратостаті власної конструкції вони досягли висоти 15 780 м.

 В 1937 році  у  Сан-Франциско урочисто відкритий міст над протокою Золоті Ворота — один із найгарніших у світі.

Міст завдовжки 1280 м із шістьма рядами руху та двома пішохідними доріжками підвішений на двох головних канатах завтовшки 93 см, закріплених на сталевих опорах заввишки 227 м.

 В цей день народилися:

 В 1859 році  Панас Саксаганський, український актор і режисер, театральний діяч, засновник Народного театру в Києві; брат Івана Карпенка-Карого.

 1973 року  - Роман Скрипін, український журналіст (телевізійник) і громадський діяч. Голова Незалежної медіа-профспілки.

Роман Скрипін є співавтором ідеї створення "5 каналу"— "каналу чесних новин", першого інформаційного телеканалу України, де і працював від моменту його заснування (1 вересня 2003 року) до червня 2006 року на посаді ведучого підсумкової програми "ЧАС" та шеф-редактора каналу. З 14 серпня 2006 року до 31 січня 2008 року працював у інформагенції "РБК-Україна" на посаді медіа-директора. З 19 січня 2009 року - автор та ведучий програми "Правда Романа Скрипіна" на каналі ТВі. 2 квітня 2009 року Роман Скрипін очолив інформаційну службу каналу ТВі, ставши заступником головного редактора ТВі Євгена Кисельова.

1971 рік  Пол Беттані, англійський актор ("Код Да Вінчі", "Уімблдон", "Догвілль", "Легіон").

 В 1977-му народилася  Ольга Бура, українська телеведуча (загинула в автокатастрофі).

 1979-го народився  Дмитро Толкунов, український хокеїст, захисник збірної і клубу "Юність" (Мінськ).

Дворазовий чемпіон Білорусі, чемпіон України у складі "Сокола". Виступав також за "Динамо" (Мінськ), російські клуби "Локомотив", "Амур", "Сибір", "Металург" (Мг), команди нижчих ліг США й Канади.

Повʼязані теми:

Наступна публікація