Китайських в'язнів змушували грати в World of Warcraft

Китайських в'язнів змушували грати в World of Warcraft

World of Warcraft / Фото: osbada.net

Тих, хто не міг виконати норму зі збору ігрових ресурсів, охоронці примушували стояти з піднятими руками, а після в бараках били пластиковими трубками.

У Китаї замість звичних господарських робіт ув'язнених змушували грати у рольову онлайн-гру World of Warcraft  по 12 годин на добу. Зеки повинні були "фармити", тобто здобувати цінні у комп’ютерній рольовій грі предмети, експлуатуючи нудні й повсякденні елементи ігрової механіки (ця практика власне й зветься "фармингом").

Як повідомляється, отримані тяжкою працею ув'язнених ресурси продавалися охоронцями за готівку.

Робота у онлайн-іграх, приносила тюремному начальству більше грошей, ніж звичайна ручна праця. Ув'язнений, що випробував на собі тяготи трудових онлайн-робіт, розповів Guardian, що 300 чоловік щодня приносили охороні по 5000-6000 юанів (близько 5 тисяч гривень). У той же час, незважаючи на те, що комп'ютери працювали без перерви, зеки ніяких грошей не бачили.

Тих, хто не міг виконати норму, охоронці примушували стояти з піднятими руками, а після в бараках били пластиковими трубками.

Щодо фармингу взагалі, зазначимо, що структурою, яка координує дії фармерів, є т. зв. "магазини сьомого поту", що продають накопичені ігрові блага за валюту реального світу іншим гравцям.

Про "китайський фарминг" вже давно ходять легенди - більше 80% фармерів є жителями КНР, а кількість фармерів, що працюють повний день, зашкалює за 100 000 осіб.

В ігровому співтоваристві ставлення до фармерів і тим, хто користується їхніми послугами, неоднозначне. Частина гравців вважають, що покупка ігрових предметів і золота за реальні гроші - це шахрайство і взагалі позбавляє гру сенсу, інша ж вважає, що нічого страшного в цьому немає.

У Blizzard, творців World of Warcraft на цей рахунок позиція чітка: продаж ігрових предметів, персонажів і золота за реальні гроші забороняється під загрозою бана. Іноді справа навіть доходить до суду, але це не лякає багатотисячну армію азіатських фармерів. Коли вартість облікового запису можна відбити за один день, бани не страшні.

За даними China Internet Centre, в 2008 році у Китаї було продано 1200 млн віртуальних грошей, і кількість граючих для заробітку стрімко збільшувалася. Це не могло залишитися непоміченим китайським урядом, і в 2009 був прийнятий закон, який фактично робить незаконним продаж ігрової валюти без ліцензії на торгівлю. У квітні на гравця, який вкрав кредитів на суму в 3000 юанів, навіть було заведено судову справу. Проте тенденція зберігається, і Китай залишається "фабрикою з виробництва віртуальних товарів".

Читайте також:

У Facebook можна буде грати в Civilization

Безробітний китаєць помер після місяця гри в онлайн

У комп'ютерних іграх з'явилися запахи

Повʼязані теми:

Наступна публікація