30 липня в Історії

30 липня в Історії

У 1793 році в Канаді почалося будівництво міста Йорк (тепер Торонто).

Найцікавіші сторінки історії цього дня.

 1793 рік — в Канаді почалося будівництво міста Йорк (тепер Торонто).

 Торонто— найбільше місто Канади, столиця провінції Онтаріо, відомої як Золота підкова. Фігурує як важливий центр української діаспори в Північній Америці.  За статистикою Перепису населення Канади (2006) у місті Торонто та в його пригородах проживало 122 тисячі осіб, які вважають себе українцями за етнічним походженням.

1840 року
   імператор Росії Микола І заборонив використання терміну "Білорусія", замінивши його за "губернії Північно-Західного краю".

У 1858-му  — англійський дослідник Джон Спік відкрив у Центральній Африці велике озеро й назвав його на честь королеви — Вікторія.

Площа 68 тис. км.2, довжина 337 км., найбільша ширина 275 км. Північне узбережжя озера перетинає екватор. Озеро при максимальній глибині 80 м відноситься до досить глибоких озер. Вікторія отримує величезну кількість води від дощів, більш ніж від всіх своїх приток. В околицях озера проживає 30 мільйонів чоловік.

1898-й  — у журналі "Scientific America" з'явилася перша реклама автомобілів.

1898-го — американець Вілл Келлогг винайшов кукурудзяні пластівці

 У 1956 році  в Москві відкрили Центральний стадіон у Лужниках.

Стадіон включає Велику й Малу спортивні арени, відкритий басейн для плавання, Палац спорту, тенісні корти, футбольні поля та інші споруди

 1980 року   ізраїльський парламент оголосив об'єднаний Єрусалим столицею країни.

Статус Єрусалима — предмет гарячих дискусій. Ізраїль та Палестинська автономія офіційно вважають Єрусалим своєю столицею й не визнають таке право за іншою стороною, хоча ізраїльський суверенітет над частиною міста не визнаний ні ООН, ні значною частиною міжнародного співтовариства, а органи влади Палестинської автономії взагалі ніколи не перебували в Єрусалимі.  В Єрусалимі перебувають Кнесет, всі державні й урядові заклади Ізраїлю.

В 1984-му   на американському телеканалі NBC почався показ серіалу "Санта-Барбара".

"Санта-Барбара" — 2137-серійна мильна опера. В США йшов протягом 9 сезонів (1984—1993 роки ). Показаний в 50 країнах світу, зокрема в Україні на каналі УТ-2 (нинi 1+1).

 Народилися:

 У 1945 році  - Леонід Якубович, російський шоумен, актор ведучий телепрограми "Поле чудес".

 1947 рік  — народився  Арнольд Шварценеггер, американський кіноактор. З 2003 року  —губернатор Каліфорнії

Важковимовне прізвище Шварценеггер (іноді неправильно пишеться як Шварцнеггер) перекладається з німецької як "чорний орач". Щоб не бентежити глядачів таким складним прізвищем, Шварценеггер починав свою кінокар'єру під псевдонімом Арнольд Стронг (англ. Arnold Strong — Арнольд Сильний).  Арнольд Шварценеггер почав свій шлях у бодибілдингу у віці 14 років. він домагається разючого прогресу; в "Енциклопедії сучасного бодибілдинга" Арнольд пише, що його руки тоді збільшувалися на півдюймаза два місяці тренувань, а загальна вага мускулів— на двадцять фунтів за рік

 У 1948-му  — Жан Рено (Хуан Морено-і-Хедерік Хіменес), французький актор

Найбільш відомі фільми Рено в Голлівуді "Годзилла", "Ронін" і, нарешті, "Код да Вінчі". Причому він відмовився від ролі агента Сміта у "Матриці" заради зйомок у "Годзіллі".

 1953-й  — Юрій Шаповал, доктор історичних наук, керівник Центру історичної політології Інституту політичних й етнонаціональних досліджень НАН України.

Повʼязані теми:

Наступна публікація