4 вересня в Історії

4 вересня в Історії

230 років тому 44 іспанські поселенці заснували Лос-Анджелес (Каліфорнія). / Фото: saga.ua

Усі відомі події з історії 4 вересня.

 У 1781 році  44 іспанські поселенці заснували Лос-Анджелес (Каліфорнія).

Спочатку він називався "El Pueblo de Nuestra Senora la Reina de Los Angeles", що в перекладі означає "Поселення Нашої Пані, Цариці Ангелів".

 1882 рік   – у  Нью-Йорку Томас Едісон увімкнув перше у світі комерційне електричне освітлення (всього нараховувалося 85 платних клієнтів).

1888   –   Джордж Істмен зареєстрував торгову марку "Kodak" і отримав патент на фотокамеру, що використовує плівку в котушках.

У 1938 році в  газеті "Красная звєзда" вперше використана фраза "Якщо мене вб'ють, вважайте мене комуністом".

 У 1959-му в  США в продажу з'явилися жіночі колготки.  Панчохи еволюціонували в колготки у зв'язку зі стрімким укороченням спідниць.

 У США моду на колготки ввела в 1940-х роках актриса і танцівниця Енн Міллер. До середини 1960-х  потреби в колготках не було - жінки носили панчохи, що надягають під відносно довгі спідниці. З винаходом англійкою Мері Куант міні-спідниці, виникла потреба в принципово новий виріб. У СРСР мода на колготки прийшла із Чехословаччини, тому ми до цих пір користуємося чеським найменуванням, яке дослівно означає "штани" («колготки» по-чеськи будуть "пунчохі" або «калготи пунчохове»). У радянському ГОСТі, правда, довгий час трималося інша назва - "чулковые рейтузи".
З часом міні-мода пройшла, але колготки назавжди залишилися у гардеробі
Початок 1990-х ознаменувався інтересом до колготкам з підвищеним вмістом лайкри, причому особливо актуальними вважалися "блискучі" зразки.

 1972-го   американський плавець Марк Спітц став першим у світі спортсменом, який виграв сім золотих медалей на одній Олімпіаді (у Мюнхені).  Його досягнення перекрив співвітчизник Майкл Фелпс, завоювавши на Іграх у Пекіні-2008 вісім нагород найвищої проби.

1975 рік – Центральне телебачення СРСР випустило в ефір перший випуск гри "Що? Де? Коли?".

Тоді це була гра за іншими правилами: дві сім'ї змагалися в інтелекті одна з одною (як у телегрі «Щасливий випадок»). Гра складалася з двох раундів, що знімалися вдома в кожної з сімей. Учасниками вікторини були сім'ї Іванових та Кузнєцових.  Однак автор передачі Володимир Ворошилов невдовзі зрозумів, що такий формат досить нудний, і в 1976 році  "Що? Де? Коли?" стало "телевізійним молодіжним клубом" знавців.

 У 1991-му Свердловську повернуто історичну назву Єкатеринбург.

 4 вересня  2009 року  пізно ввечері на лос-анджелеському цвинтарі "Форест Лоун" в оточенні поліції поховали співака Майкла Джексона, який помер (за певними ознаками - був отруєний) ще 25 червня.

 В цей день народилися:

 У 1874 році  - Олександр Вишневський, російський і радянський військовий хірург, творець знаменитої лікувальної мазі, засновник династії лікарів, академік

 1908 року  - Едвард Дмитрик, американський кінорежисер українського походження, батько жанру «чорного фільму» ("Молоді леви", "Шалако", "Ворлок").

У нього знімалися такі зірки, як Марлон Брандо, Шон Коннері, Бріжит Бардо. У 1947 році в числі десяти видатних діячів Голлівуду відмовився давати свідчення комісії з розслідування антиамериканської діяльності, потрапив до "чорного списку" і шість місяців провів у тюремній камері із подальшою забороною на творчу діяльність.

 1949-го народився  Григорій Суркіс, український бізнесмен, політичний і громадський діяч, президент Федерації футболу України з 2000 року.

Власник футбольного клубу "Динамо" (Київ) (разом із братом). Президент Професіональної футбольної ліги у 1996-2000 роках.  Член виконкому УЄФА.  Член СДПУ (о), тривалий час – секретар київського міськкому партії. Народний депутат України ІІІ-IV скликань.

 У 1981 році народилася  Бейонсе Ноулз, американська співачка стилю «сучасний R&B», музичний продюсер, актриса, танцівниця і модний дизайнер.

Стала відомою як лідер дівочого гурту Destiny's Child.  Надалі – володарка 16 премій "Греммі" (станом на 2010 рік).  У 2010 р. здобула шість "Греммі" - рекорд для однієї церемонії для жінки-співачки.

 У 1990-му народилася  Ольга Харлан, українська фехтувальниця (шабля).
Найкраща спортсменка 2008, 2009 рр. за версією НОК України.

Повʼязані теми:

Наступна публікація