9 грудня в Історії

9 грудня в Історії

У цей день продемонстрували роботу комп'ютерної миші і гіпертексту. / Фото: ferra.ru

9 грудня запатентували роликові ковзани та публічно продемонстрували роботу комп'ютерної  миші  і гіпертексту.

 Також  9 грудня  -  Міжнародний день боротьби з корупцією.

У цей день в 2003 році у мексиканському місті Меріда на політичній конференції високого рівня була відкрита для підписання Конвенція ООН проти корупції.

1842 рік – у Петербурзі відбулася прем'єра опери Михайла Глінки "Руслан і Людмила".

Публіці і вищому світу, критики її розкритикували, а імператор Микола I після четвертого акту демонстративно покинув театр, не дочекавшись кінця.

1884 року  Левант Річардсон з Чикаго запатентував роликові ковзани.

1924-го в  московському Донському монастирі скоєний замах на патріарха Московського і всієї Русі Тихона.

У той день на порозі приймальні Святійшого з'явилися двоє непрошених гостей, один з яких несподівано попрямував до патріарха. Пролунав постріл, але Тихона загородив своїм тілом келейник Яків Полозов, який кинувся до чужинця. Нападники, прихопивши з вішалки келії шубу, втекли.
Шокований патріарх кричав навздогін: "Поверніться, будь ласка, ви людину вбили!.."
Наступного дня у дрібній газетній замітці промайнуло повідомлення про подію: "У експлуататора трудового народу вкрали шубу”.

 В 1968-му  в Сан-Франциско на професійній конференції Дуглас Енгелбарт вперше публічно продемонстрував винайдені ним або в його лабораторії комп'ютерну мишу і гіпертекст.

 1993-й  – президент Грузії Едуард Шеварднадзе підписав документи про входження його країни в СНД.

 У 2005 році  в Лондоні закінчилася експлуатація "Рутмастерів" - знаменитих червоних двоповерхових автобусів.

У 2007-му   неподалік аеропорту "Жуляни" за 300 м від київської Окружної дороги на полі радгоспу "Совки" впав літак Beechcraft B9L, який здійснював чартерний рейс із міста Градець-Кралове (Чехія) до Києва.

Літак врізався в будиночок і вибухнув. Загинуло чеське подружжя та двоє пілотів, що перебували на борту літака, а також (за деякими даними) жінка в будиночку.

В цей день народилися:

В 1863 році - Борис Грінченко, український письменник ("Батько і дочка", "Без хліба", "Брат на брата"), учений-мовознавець, перекладач, громадський і політичний діяч.

Автор першого фундаментального "Словаря української мови", багатьох підручників. Один з організаторів товариства "Просвіта" ("Освіта").  Активно боровся за право викладати українську мову в школах.

1895 рік  - Долорес Ібаррурі, іспанська комуністка на прізвисько Пасіонарія, тобто Полум'яна.  Саме їй належить гасло бійців-республіканців "Но пасаран!" ("Вони не пройдуть!").

1969 року народився   Біксант (Бішенте) Лізаразю, французький футболіст баскського походження, лівий захисник.

Виступав за "Бордо", "Атлетик" (Більбао), "Баварію" і "Марсель". Чемпіон світу 1998 року і Європи 2000-го у складі збірної Франції. Із "Баварією" - шестиразовий чемпіон Німеччини, переможець Ліги чемпіонів 2001 року.

Повʼязані теми:

Наступна публікація