9 квітня в Історії

9 квітня в Історії

В 1953 році кінокомпанія "Ворнер Бразерз" представила перший 3-D фільм — "Дім воскових фігур".

Цікаві подробиці з минулого 9 квітня.

 1667 рік — у Парижі відбулася перша у світі публічна виставка мистецтв.

1860 року французький винахідник Едуард-Леон Скотт де Мартінвілл зробив перший аудіозапис, який зберігається в паризькому архіві.

1921-й — у Ялті засновано музей Чехова.

В 1953 році кінокомпанія "Ворнер Бразерз" представила перший 3-D фільм — "Дім воскових фігур".

1959-го НАСА оголосила про набір першої групи астронавтів. В СРСР перша група космонавтів була сформована на рік пізніше.

У 1970-му Поль Маккартні заявив, що більше не працюватиме з Джоном Ленноном, поклавши край існуванню "Бітлз" як групи.

"Бітлз" — один із найвпливовіших i найуспішніших з комерційного боку музичних гуртів в історії популярної музики. Кількість проданих платівок гурту перевищує 1 мільярд екземплярів, що є рекордом світової музичної індустрії. 15 альбомів "Бітлз" очолювало хіт-парад Великобританії — більше ніж будь-якого іншого виконавця.

1974 рік — у Керчі спущено на воду перший радянський супертанкер "Крим".

9 квітня народилися:

1821 року Шарль Бодлер, французьский поет ("Квіти зла").

1926 року народився Х’ю Хефнер, американський видавець, засновник журналу "Плейбой".

Спочатку працює в рекламному відділі журналу Esquire, але незабаром звільняється через відмову у підвищенні зарплати. З цього моменту Хефнер починає збирати гроші для створення власного журналу. Він заробляє $ 600 на кредитуванні, займає 8000 $ в інвесторів, а також 1000 $ у власної матері і починає роботу. Робочим назвою журналу булоStag Party( "Холостяцька вечірка"), але Хефнер відмовився від цієї назви, щоб не вступити в конфлікт з існуючим на той момент "чоловічим журналом" Stag Magazine, і не прогадав. У грудні 1953 року виходить перший випуск журналу Плейбой (Playboy) з Мерілін Монро на обкладинці тиражем 70000 примірників. Х'ю Хефнер дуже сумнівався в тому, що за першим випуском послідує другий, і навіть вирішив не ставити номер на обкладинку свого журналу. Але справа пішла. За перший тиждень було продано три чверті тиражу. Починалася сексуальна революція...

1935 рік Тамара Коломієць, українська поетеса, перекладачка.

Член Національної спілки письменників України з 1956 року Того року її збірку "Проліски" було відзначено першою премією та золотою медаллю Всесоюзного фестивалю молоді і студентів у Москві.

В 1938 році  Віктор Чорномирдін, російський політик.

Від 2001 року Віктор Чорномирдін — Надзвичайний і повноважний посол Російської Федерації в Україні, спеціальний представник президента Російської Федерації з розвитку торговельно-економічних відносин з Україною. 11 червня 2009 президент Росії Дмитро Медведєв своїм указом призначив Віктора Черномирдіна радником президента, поклавши на нього обов'язки спеціального представника президента з питань економічного співробітництва з державами - учасниками СНД. Також президент цим указом звільнив Черномирдіна з посади надзвичайного і повноважного посла РФ в Україні.

1966-го народилася Синтія Ніксон, американська акторка.  Міранда в серіалі "Секс і місто".

Повʼязані теми:

Наступна публікація