Блер передрікає катастрофу в разі відмови від євро

Блер передрікає катастрофу в разі відмови від євро

Блер: ЄС потребує кардинального реформування / Фото: AFP

"Будь-які рішення будуть вкрай складними і дуже болючими. Заходи, необхідні для того, щоб стабілізувати євро, матимуть тяжкі соціальні наслідки, проте в тому разі, якщо зона євро розпадеться, наслідки будуть просто катастрофічними", – підкреслив Блер.

Економічна ситуація, що сформувалася в світі, поставила керівників ЄС перед вкрай складним вибором, тому що рішення, необхідні для того, щоб стабілізувати євро, будуть непростими і вкрай непопулярними, заявив у неділю в телеінтерв'ю колишній голова уряду Великобританії Тоні Блер.

У той же час, за його словами, відмова від єдиної валюти мала би для багатьох країн справді катастрофічні наслідки.

Читайте також:  Європі запропонують відмовитись від євро

"Нарешті розвінчано міф останніх десяти років про те, що економіка, наприклад, Німеччини, і економіка Італії рівнозначні", – зазначив Блер, підкресливши, що базові принципи організації Євросоюзу потребують перегляду, оскільки цій структурі необхідні нові регулятори, які б забезпечували дотримання певного балансу при взаємодії економік країн-членів ЄС.

"ЄС потребує кардинального реформування. На рівні окремих держав також необхідно зробити дуже багато. Відставка керівників урядів Італії та Греції показала, що людям більше неважливо, "праві" перебувають при владі чи "ліві", праві чи винуваті, їм важливо лише те, щоб нове керівництво знайшло відповідь на питання, як вийти із ситуації.

Будь-які рішення будуть вкрай складними і дуже болючими. Заходи, необхідні для того, щоб стабілізувати євро, матимуть тяжкі соціальні наслідки, проте в тому разі, якщо зона євро розпадеться, наслідки будуть просто катастрофічними", – підкреслив Блер.

При цьому, на його думку, лідерам країн Європи не можна зволікати, і треба терміново вжити заходів, спрямованих на стабілізацію економічної ситуації в єврозоні. Перш за все, слід збільшити взаємодію між країнами ЄС у сфері прийняття фінансових рішень та здійснення фіскальної політики.

Читайте також: Українські експерти не вірять у смерть євро, але купувати радять долари

Міністр фінансів Великобританії Джордж Осборн, відповідаючи на питання журналістів, висловив схожу думку, заявивши, що країнам єврозони доведеться найближчим часом набагато тісніше координувати свою податкову політику і погоджувати рішення про значні бюджетні витрати.

"Значно сильніша інтеграція – довгострокова відповідь на питання, що стоять зараз перед єврозоною, – заявив Осборн. – Це саме те, чому завжди опиралася Велика Британія, і одна з причин того, чому ми свого часу відмовилися від введення в країні єдиної валюти".

Читайте також:

Готівковий євро різко подешевшав

Німці хочуть відмовитись від євро

Євро впав до десятирічного мінімуму

Повʼязані теми:

Наступна публікація