Європі запропонують відмовитись від євро

Держави єврозони, які не хочуть або не в змозі виконувати всі її фінансово-економічні вимоги, зможуть залишати зону євро.

Резолюцію, що передбачає можливість виходу окремих країн із зони євро, підготувала очолювана канцлером Німеччини Ангелою Меркель партія Християнсько-демократичний союз.

Зазначається, що резолюція виноситься на щорічний з'їзд правлячої партії ФРН, що відкривається на наступному тижні. У документі міститься положення про те, що ті нинішні держави єврозони, які не хочуть або не в змозі виконувати всі її фінансово-економічні вимоги, зможуть залишати зону євро, зберігаючи при цьому своє членство в Євросоюзі.

"Я впевнений, що цю резолюцію буде прийнято з'їздом, - заявив впливовий депутат парламенту від ХДС Норберта Бартеля. - Не слід затримувати ті країни, які з власної волі хочуть покинути єврозону".

Нинішнє повідомлення надійшло в момент, коли в діловому світі стало відомо про підготовку Берліном і Парижем кардинальної реформи єврозони, що передбачає створення федеративного ядра з єдиною економічною і податковою політикою. При цьому ті з нинішніх 17 країн зони євро, які не захочуть відмовитися від чергової частини національного суверенітету, зможуть, згідно з цим планом, її залишити.

Нагадаємо, у серпні поточного року Чехія відмовилась приєднатись до зони євро через боргову кризу і неясність ситуації в самій єврозоні.

Читайте також:

Євро може повторити долю радянського рубля

Німеччина порахувала, скільки років Європа боротиметься з кризою

Саркозі заявив, що обвал євро означатиме "смерть" Європи

Крах Європи спричинить значно сильнішу кризу, ніж була у 2008 році

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: