Саркозі заявив, що обвал євро означатиме "смерть" Європи

Саркозі заявив, що обвал євро  означатиме "смерть" Європи

Саркозі заявив, що обвал євро означає "смерть" Європи / Фото: AFP

Президент Франції Ніколя Саркозі закликав усі країни єврозони докласти максимум зусиль для порятунку євровалюти.

Президент Франції Ніколя Саркозі заявив, що обвал євро буде означати колапс Європи, тому єдину європейську валюту треба захищати.

"Нам необхідно захищати (єдину) валюту. Ми не можемо допустити обвалу євро, це буде означати розвал Європи", - сказав французький президент під час саміту G20. Він також зазначив, що Греція сама повинна вирішити, їй залишатися в зоні євро чи ні.

"Ми чітко заявили, що бажаємо збереження Греції в зоні євро, але ми не можемо бажати цього, якщо вона сама цього не хоче", - заявив глава Франції, зазначивши, що Греція - незалежна і вільна країна.

За словами Саркозі, члени єврозони повинні дотримуватися ряду загальних правил. Він також привітав рішення грецької влади відкласти референдум з питання прийняття чергового траншу кредитів в обмін на скорочення видатків бюджету, чутки про який призвели до чергового витка турбулентності на фондових ринках.

"Євро передбачає відповідальність... для всіх, хто бере участь (у єврозоні). Між членами блоку є солідарність, але мінімум загальних правил необхідно дотримуватися. Це була моя основна теза на вчорашніх переговорах із канцлером ФРН Ангелою Меркель, яка погодилася з нею. Я дуже радий, що в Греції знайшлися політики, які поставилися до цього з розумінням", - сказав Саркозі.

Раніше прем'єр-міністр Греції Георгіос Папандреу заявив, що готовий відмовитися від ідеї проведення референдуму з питання прийняття допомоги Євросоюзу і введення жорстких заходів економії.

Читайте також:

Крах Європи спричинить значно сильнішу кризу, ніж була у 2008 році

Європейська криза добралась до США

Росія допоможе врятувати Європу від кризи

Саркозі визнав, що прийняття Греції в єврозону - помилка

Повʼязані теми:

Наступна публікація