Європейська криза добралась до США

Криза Європи спровокувала перше гучне банкрутство у США.

Один з найбільших в США брокерських холдингів - MF Global - подав у Нью-Йоркський суд позов про банкрутство і захист від кредиторів.

Керівництво компанії вимушене було піти на крайні заходи через великий обсяг майбутніх списань за європейськими облігаціями.

Це породило нову хвилю побоювань щодо того, що європейська боргова криза може перекинутися на світові фінансові ринки.

Холдинг міг втратити за операціями з європейськими облігаціями більше 6 млрд дол. При цьому сукупний борг компанії становить 39,7 млрд дол., а активи - 41 млрд дол. За підсумками III кварталу MF Global відзвітувала про збитки в 191,6 млн дол.

До прийняття рішення про банкрутство директорат компанії намагався врятувати MF Global, ведучи переговори про її продаж з інвестбанками Goldman Sachs, State Street, Macquarie.

"Рано вранці MF Global поінформувала регуляторів, що операція з її продажу не відбудеться. Крім того, компанія повідомила про можливі недостачі по окремих клієнтських рахунках", - йдеться в спільній заяві Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC) і Комісії з термінової біржової торгівлі (CFTC).

"Процедура банкрутства буде найкращим способом захистити кошти клієнтів", - підкреслюють регулятори.

Відразу після цього американська газета The New York Times повідомила, що регулятори виявили недостачу мільйонів доларів за окремими клієнтськими рахунками. Трохи пізніше ця цифра була уточнена до 700 млн дол. Можливо, брокерська компанія використала кошти клієнтів для фінансування власних операцій.

Відразу після подачі компанією позову про банкрутство торги її акціями в Нью-Йорку були припинені.

Читайте також:

Обама звинуватив Європу у неефективному протистоянні кризі

Списання половини грецьких боргів не врятує Європу

Європа знайшла вихід з кризи: половину боргів Греції спишуть

Країни ЄС створили єдиний економічний уряд

Борги Європи виросли до рекордного рівня

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: