Місія МВФ достроково залишила Україну

За даними джерел, двотижневі переговори місії МВФ з українською владою не увінчалися успіхом. Камінь спотикання - підвищення ціни на газ.

Місія МВФ, яка мала завершити роботу в Києві 4 листопада, достроково залишила Україну.

"Місія МВФ уже виїхала. Я знаю, що віце-прем'єр Сергій Тігіпко і міністр фінансів Федір Ярошенко відлетіли до США", - повідомив народний депутат з фракції Партії регіонів Володимир Рибак напередодні, 3 листопада.

Нагадаємо, фахівці Міжнародного валютного фонду перевіряли виконання вимог, необхідних для отримання чергового траншу кредиту stand-by. В українському уряді сподівалися отримати одразу дві виплати загальною сумою 3 мільярди доларів.

Каменем спотикання залишається питання підвищення ціни на газ для населення.

"МВФ наполягає на підвищенні тарифів в будь-якому випадку. А ми відповідаємо, що ми знаходимося на фінішній прямій переговорів з Росією і залежно від того, про що ми домовимося, стане зрозуміло, що робити з тарифами", - сказав у середу прес-секретар прем'єр-міністра України Миколи Азарова Віталій Лук'яненко.

За інформацією Reuters, двотижневі переговори місії МВФ з українською владою, як повідомило джерело, близьке до переговорів, швидше за все, не увінчаються домовленістю про відновлення фінансової допомоги країні.

"Місія їде ні з чим. Важко уявити, щоб за такого рівня відсутності взаєморозуміння була б досягнута домовленість (про фінансування). Уряд відмовляється підвищувати тарифи (на газ для населення)", - сказало джерело.

Нова програма співпраці України і МВФ, схвалена в липні 2010 року, передбачає виділення Україні кредиту на суму 15 млрд 150 млн дол під ставку 3,5% річних. Термін дії програми - 2,5 роки.

Одразу після схвалення програми співпраці Україна отримала перший транш у розмірі 1 млрд 890 млн дол. Рішення про виділення другого траншу в розмірі 1 млрд 500 млн дол рада директорів МВФ ухвалила 22 грудня 2010 року.

З початку 2011 року країні не вдалося отримати жодного із запланованих траншів через невиконання взятих у рамках програми зобов'язань. Зокрема, пенсійна реформа, спрямована на скорочення дефіциту державного Пенсійного фонду, стартувала з 1 листопада замість обіцяного початку року. А дата обіцяного підвищення тарифів на газ для населення для скорочення дефіциту держхолдингу "Нафтогаз" взагалі не визначена.

Читайте також:

МВФ змінить правила видачі кредитів

Тігіпко назвав МВФ останньою надією України перед обличчям кризи

МВФ наполягає: грошей для України не буде, поки ціни на газ не зростуть

Борг України зріс до 117 мільярдів доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: