У мільйонів мусульман з усього світу розпочався хадж

Мусульмани з усього світу відправилися в Мекку. 4 листопада в Саудівській Аравії офіційно розпочався хадж.

4 листопада в Саудівській Аравії офіційно розпочався хадж до святих місць ісламу в Мецці і Медіні.

Хадж - один з основних обов'язків мусульманина, що гарантує йому прощення гріхів і досягнення вічного блаженства в загробному житті. Кожен правовірний, за ісламом, зобов'язаний хоча б раз у житті здійснити хадж.

Цього року саудівська влада офіційно оголосила, що не допустить в країну нікого без спеціальних дозволів. Вперше такі письмово задокументовані дозволи на хадж, у тому числі, і для підданих королівства, були запроваджені три роки тому, і з того часу саудівські сили безпеки суворо стежать за виконанням цієї норми, перевіряючи всіх, хто в'їжджає в Мекку.

З цього року запроваджені й деякі інші обмеження. Так, віруючим заборонено курити на території святинь, порушникам загрожує великий штраф. Заборонено також з метою економії спати на підлозі.

Як заявили представники ісламського духовенства королівства, "іслам подбав про фізичне і фінансове благополуччя прочан, їхню безпеку, паломництво пов'язане з ризиками і стражданнями, але при цьому кожен мусульманин зобов'язаний дотримуватися інструкцій, виданих компетентними органами, спрямованих на забезпечення повної безпеки учасників хаджу".

Як очікується, паломництво в цьому році здійснять понад двох мільйонів мусульман з усього світу.

Перші прочани почали прибувати до Саудівської Аравії заздалегідь, щоб підготуватися до виконання обрядів.

Весь сьогоднішній день прочани проведуть у молитвах, повторюючи: "Ось я перед тобою, о Аллах". Кульмінацією хаджу стане Велике стояння на горі Арафат 5 листопада, а завершиться він одним з головних мусульманських свят - Курбан-Байрамом або Днем жертвопринесення (6 листопада).

Читайте також:

Мільйони мусульман-прочан з'їхалися до Мекки

Французький журнал оголосив своїм главредом пророка Мухаммеда та згорів

У Москві побудують одну з найбільших в Європі мечетей

Мусульмани зажадали прибрати хрест з прапора Швейцарії

У мільйонів мусульман з усього світу розпочався хадж

У мільйонів мусульман з усього світу розпочався хадж

Повʼязані теми:

Наступна публікація