У Москві побудують одну з найбільших в Європі мечетей

Нова Соборна мечеть, яку зведуть в російській столиці до 2014 року, вміщуватиме до 5 тисяч мусульман всередині та ще 15 тисяч - на площі.

Влада Москви затвердила проект будівництва нової Соборної мечеті. Як очікується, вона стане однією з найбільших в Європі.

Як розповіла прес-секретар Ради муфтіїв Росії Гульнур Газієва, мечеть зможе вмістити 5 тисяч віруючих всередині та 15 - 18 тисяч - на прилеглій площі.

Нагадаємо, стара Соборна мечеть, побудована ще в 1904 році без фундаменту, почала руйнуватися. Після одного з сильних дощів частково завалилася західна стіна. До того ж мечеть не могла вмістити й десятої частини віруючих, які приходять у дні мусульманських свят.

Храм вирішили знести, у вересні цього року його не стало. І тепер на місці мечеті вирішено будувати нову. У ній буде одразу кілька входів-виходів - щоб уникнути товкотнечі. З'явиться навіть ліфт. В молитовних залах будуть опалення, система кондиціювання та відеотрансляція - за ходом молитви можна буде стежити в Інтернеті. З'явиться і відеоспостереження - для безпеки вірян.

Фасад будівлі буде виконаний з каменю білого і зеленого кольорів. Внутрішні стіни - білі, з висловами з Корану. Збудувати мечеть обіцяють до 2014 року.

Читайте також:

Територія Москви збільшиться в 2,4 рази

Путіна і Мєдвєдєва попросили додати до герба Росії мусульманський символ

Для роботи в Москві українцям доведеться здавати відбитки пальців

На острові Русскій близько 500 мусульман повстали проти заборони спиртного

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: