Мільйони мусульман-прочан з'їхалися до Мекки

Мільйони мусульман-прочан з'їхалися до Мекки

Мільйони мусульман здійснюють хадж до Мекки / Фото: AFP

Мільйони мусульман прбули на хадж до Саудівської Аравії. Його кульмінацією стане Велике стояння на горі Арафат 5 листопада.

Саудівська Аравія готується до головної події ісламського світу – хаджу. Його кульмінацією стане Велике стояння на горі Арафат 5 листопада, а завершиться хадж одним з головних мусульманських свят - Курбан-Байрамом або Днем жертвопринесення (6 листопада).

Мільйони мусульман-прочан вже прибули і продовжують з'їжджатися до священного міста Мекка.

Спадкоємець королівського престолу Саудівської Аравії принц Наїф запевнив, що його країна використовуватиме всі засоби, щоб гарантувати мирне проведення мусульманського хаджу – попри заворушення у кількох арабських країнах і зростання напруженості у відносинах з Іраном.

"Ми готові до будь-яких подій. Ми з радістю зустрічаємо всіх прочан – за винятком тих, хто хоче атакувати, таким ми перешкоджатимемо усіма засобами", – сказав принц Наїф.

У 1987 році зіткнення між іранськими паломниками та саудівськими силами безпеки спричинили загибель сотень людей.

Минулого місяця міністерство внутрішніх справ Саудівської Аравії звинуватило неназвані іноземні держави в сприянні збройному нападі на поліцейський відділок. Згодом США звинуватили двох іранців у змові з метою вбивства посла Саудівської Аравії у Вашингтоні. Тегеран відкидає свою причетність до цього інциденту.

Хадж - паломництво до святих місць ісламу - один з основних обов'язків мусульманина, що гарантує йому прощення за всі гріхи і досягнення вічного блаженства в загробному житті. Кожен мусульманин зобов'язаний хоча б раз у житті здійснити хадж.

Читайте також:

Саудівська Аравія обрала нового принца-наступника

У Саудівській Аравії почалися заворушення, є постраждалі

Мусульмани зажадали прибрати хрест з прапора Швейцарії

Таліби поклялися на честь бен Ладена знищити НАТО, євреїв і християн

Повʼязані теми:

Наступна публікація