Саудівська Аравія покарає Іран за підготовку вбивства посла

Саудівська Аравія покарає Іран за підготовку вбивства посла

Саудівський принц Турки аль-Файсал / Фото: Lenta.ru

За словами саудівського принца, зібрано достатньо доказів причетності офіційних структур Ірану до підготовки замаху на дипломата.

Саудівський принц Турки аль-Файсал заявив, що Ірану доведеться відповісти за підготовку вбивства посла Саудівської Аравії в США. Про це в середу, 12 жовтня.

За словами принца, зібрано достатньо доказів причетності офіційних структур Ірану до підготовки замаху на саудівського дипломата.

Нагадаємо, звинувачення в підготовці вбивства посла Саудівської Аравії в США 11 жовтня пред'явили двом вихідцям з Ірану. Один з них, громадянин США Манссор Арбабсіяр, нібито зізнався, що діяв під керівництвом високопоставлених іранських чиновників.

Про те, що участь Ірану в змові не залишиться без наслідків, заявили також представники США і Великобританії. Вашингтон планує ввести додаткові санкції відносно іранського уряду. За словами держсекретаря США Гілларі Клінтон, загроза західному світові з боку Тегерана стала ще більш очевидною.

Можливість введення додаткових санкцій відносно Ірану розглядає і Великобританія. За словами представника британського прем'єра Девіда Кемерона, Лондон веде консультації з даного питання з США і низкою інших країн.

Стурбованість у зв'язку з підготовкою вбивства саудівського дипломата висловили також представники Євросоюзу. Як зазначила помічниця верховного представника ЄС із закордонних справ, якщо звинувачення на адресу Ірану підтвердяться, це стане грубим порушенням міжнародного законодавства і спричинить за собою серйозні наслідки для Тегерана.

США, Саудівська Аравія і ряд інших країн розглядають можливість звернення до Ради безпеки ООН.

Іран заперечує звинувачення в причетності до підготовки замаху на дипломата. Більш того, представник Тегерана в ООН Мохаммад Хазаї написав генсекові організації Пан Гі Муну лист зі скаргою на США. Хазаї підкреслив, що його країна категорично засуджує це "ганебне твердження", і назвав висунуті звинувачення політично мотивованими.

Читайте також:

Іран звинуватив США в розпалюванні війни

Іран лякає США своїми кораблями

Ахмадінежад поскаржився на незговірливість США

Повʼязані теми:

Наступна публікація