МВФ змінить правила видачі кредитів

МВФ переглядає чинні механізми кредитування, додаючи нові пункти до реформ, які вжиті у відповідь на фінансову кризу 2008-2009 років.

Представники Міжнародного валютного фонду (МВФ) заявили, що нині шукають найбільш ефективні способи надання допомоги країнам, що зазнають економічних потрясінь через нестабільну ситуації на ринку.

При цьому представники МВФ підкреслили, що вивчають загальний підхід до проблеми і не обговорюють можливу допомогу конкретним країнам.

Такі заяви надійшли після появ в пресі повідомлень про те, що МВФ працює над створенням інструменту кредитування в короткостроковій перспективі, який повинен запобігти поширенню боргової кризи в країнах ЄС. При цьому наголошували, що МВФ може надати кошти таким країнам, як Іспанія та Італія, чиї державні облігації все ще демонструють високий рівень прибутковості.

Як йдеться у заяві МВФ, фонд справді переглядає чинні механізми кредитування, додаючи нові пункти до реформ, які вжиті у відповідь на фінансову кризу 2008-2009 років. Проте створення нового кредитного інструменту поки не планують.

"Наша мета - запобігти поширенню кризи шляхом надання ліквідності країнам зі стабільною політичною ситуацією і відносною надійністю банківської системи, які опинилися під тиском напруженої ринкової ситуації", - йдеться в заяві.

"Однак наші зусилля спрямовані на задоволення потреб потенційних всіх учасників ринку, а не окремо взятих країн", - уточнили представники МВФ.

Нагадаємо, 25 жовтня місія МВФ прибула в Україну для переговорів по виділенню Києву чергового траншу.

Програма співпраці України і МВФ, схвалена в липні 2010 р, передбачає виділення Україні кредиту на суму 15 млрд 150 млн дол. під ставку 3,5% річних. Одним з пунктів угоди, що залишилося виконати Україні для отримання чергового траншу, залишилося підвищення тарифів на газ для населення.

Як повідомлялось, 14 жовтня віце-прем'єр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко заявив, що переговори з Міжнародним валютним фондом (МВФ) свідчать про те, що комунальні послуги подорожчають на 32%.

Читайте також:

Азаров заявив, що гроші МВФ на сьогоднішній день Україні не потрібні

"Комуналка" подорожчає на 32%

Місія МВФ приїде в Україну наприкінці жовтня

Тігіпко назвав МВФ останньою надією України перед обличчям кризи

МВФ наполягає: грошей для України не буде, поки ціни на газ не зростуть

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: