МВФ дав Україні в кредит 15 мільярдів доларів

МВФ погодився надати Україні кредит у розмірі 15,15 мільярда доларів і скасував колишню дворічну програму stand by, відкриту в листопаді 2008 року.

Міжнародний валютний фонд погодився надати Україні кредит у розмірі 15,15 мільярда доларів. У заяві, оприлюдненій МВФ, уточнюється, що кошти Україні виділятимуться протягом двох з половиною років. Частину суми - 1,9 мільярда доларів - Україна зможе одержати негайно.

Підбиваючи підсумок дискусії на Виконавчій раді, перший заступник Керуючого директора сказав:

"У центрі економічної програми влади - всебічна консолідуюча стратегія, спрямована на гарантію фінансової стабільності. Поліпшення фінансового становища почнеться в 2010 р. і поглибиться в 2011–12 рр. завдяки структурним реформам пенсійної системи, суспільного адміністрування і податкової системи. Фінансовий стан газового сектора буде зміцнено, зокрема шляхом реформи внутрішніх цін, підтриманої іншими багатосторонніми інституціями, що допоможе виключити субсидування енергетики і створити сучасніший і життєздатніший сектор, водночас захистивши вразливі прошарки за допомогою цільових соціальних програм.

Реформи також прокладуть шлях до відновлення фінансової системи і підвищення незалежності і відповідальності Національного Банку України. Планована рекапіталізація банків і заходи зміцнення контролю й інституційних рамок є важливими для відновлення фінансової стабільності, подолання зростаючих проблем з активами, з метою усунути перешкоди для стійкого економічного оновлення.

Підтверджене виконання цих реформ допоможе Україні зміцнювати макроекономічну стабільність, підвищувати довіру, полегшити доступ до ринків капіталу, і зробити зростання збалансованим і стійким".

У виступі представника Виконавчої ради підтверджено, що колишня програма співпраці, яка не була завершена, буде припинена і окремих звітів по ній не потрібно.

Як відомо, відповідно до держбюджету України, в 2010 році на пряме фінансування бюджету планується залучити від МВФ близько 2 мільярдів доларів.

МВФ осінню-2008 прийняв рішення про відкриття Україні кредитної лінії на суму близько 16,5 мільярда доларів у рамках програми stand by. По ній було виділено лише три транші (4,5 мільярда доларів, 2,8 мільярда доларів і 3,3 мільярда доларів відповідно).

Останній транш отриманий у серпні-2009, після чого кредитне співробітництво було призупинено через невиконання українською стороною своїх зобов'язань в рамках програми.

За даними Мінфіну, до початку липня-2010 заборгованість України перед МВФ становила 10,48 мільярда доларів або 24,3% від сукупного державного боргу. У тому числі прямий держборг перед Фондом становить 4,62 мільярда доларів, гарантований державою - 5,86 мільярда доларів.

Читайте також:

До кінця року Україна отримає від МВФ 3 млрд доларів

Україна умовила МВФ надати черговий кредит

МВФ готовий відновити кредитування України після виконання певних вимог

Україна грошима МВФ віддасть борги Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: