МВФ дав Україні в кредит 15 мільярдів доларів

МВФ погодився надати Україні кредит у розмірі 15,15 мільярда доларів і скасував колишню дворічну програму stand by, відкриту в листопаді 2008 року.

Міжнародний валютний фонд погодився надати Україні кредит у розмірі 15,15 мільярда доларів. У заяві, оприлюдненій МВФ, уточнюється, що кошти Україні виділятимуться протягом двох з половиною років. Частину суми - 1,9 мільярда доларів - Україна зможе одержати негайно.

Підбиваючи підсумок дискусії на Виконавчій раді, перший заступник Керуючого директора сказав:

"У центрі економічної програми влади - всебічна консолідуюча стратегія, спрямована на гарантію фінансової стабільності. Поліпшення фінансового становища почнеться в 2010 р. і поглибиться в 2011–12 рр. завдяки структурним реформам пенсійної системи, суспільного адміністрування і податкової системи. Фінансовий стан газового сектора буде зміцнено, зокрема шляхом реформи внутрішніх цін, підтриманої іншими багатосторонніми інституціями, що допоможе виключити субсидування енергетики і створити сучасніший і життєздатніший сектор, водночас захистивши вразливі прошарки за допомогою цільових соціальних програм.

Реформи також прокладуть шлях до відновлення фінансової системи і підвищення незалежності і відповідальності Національного Банку України. Планована рекапіталізація банків і заходи зміцнення контролю й інституційних рамок є важливими для відновлення фінансової стабільності, подолання зростаючих проблем з активами, з метою усунути перешкоди для стійкого економічного оновлення.

Підтверджене виконання цих реформ допоможе Україні зміцнювати макроекономічну стабільність, підвищувати довіру, полегшити доступ до ринків капіталу, і зробити зростання збалансованим і стійким".

У виступі представника Виконавчої ради підтверджено, що колишня програма співпраці, яка не була завершена, буде припинена і окремих звітів по ній не потрібно.

Як відомо, відповідно до держбюджету України, в 2010 році на пряме фінансування бюджету планується залучити від МВФ близько 2 мільярдів доларів.

МВФ осінню-2008 прийняв рішення про відкриття Україні кредитної лінії на суму близько 16,5 мільярда доларів у рамках програми stand by. По ній було виділено лише три транші (4,5 мільярда доларів, 2,8 мільярда доларів і 3,3 мільярда доларів відповідно).

Останній транш отриманий у серпні-2009, після чого кредитне співробітництво було призупинено через невиконання українською стороною своїх зобов'язань в рамках програми.

За даними Мінфіну, до початку липня-2010 заборгованість України перед МВФ становила 10,48 мільярда доларів або 24,3% від сукупного державного боргу. У тому числі прямий держборг перед Фондом становить 4,62 мільярда доларів, гарантований державою - 5,86 мільярда доларів.

Читайте також:

До кінця року Україна отримає від МВФ 3 млрд доларів

Україна умовила МВФ надати черговий кредит

МВФ готовий відновити кредитування України після виконання певних вимог

Україна грошима МВФ віддасть борги Росії

ВідеоМВФ дав Україні в кредит 15 мільярдів доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: