Греція поки не отримає черговий транш

Дата публікації
Перегляди
1093
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Греція поки не отримає черговий транш

Саркозі: Греція поки не отримає черговий транш / Фото: AFP

Прем'єр-міністр Греції Йоргос Папандреу заявив, що референдум, який, як очікується, пройде 4-5 грудня, визначить, чи залишиться його країна в зоні євро.

Греція не отримає черговий транш фінансової допомоги в рамках європейського плану допомоги, поки не виконає домовленості від 27 жовтня, заявив президент Франції Ніколя Саркозі.

"Ми ясно заявили грецькій владі - і більшості, і опозиції, що європейці і МВФ не можуть виплатити сьомий транш програми допомоги Греції, поки Греція не виконає весь пакет 27 жовтня і не буде знята вся невпевненість про результат референдуму", - сказав Саркозі після закінчення зустрічі з грецьким прем'єр-міністром, європейськими інституціями та МВФ, присвяченій вирішенню боргових проблем Греції.

Цю інформацію підтвердила глава МВФ Крістін Лагард.

"Коли референдум пройде і невпевненість зникне, я зроблю рекомендацію раді керівників МВФ щодо шостого траншу кредиту нашого, щоб підтримати економічну програму Греції", - заявила вона в комюніке.

Кредитори Греції з ЄС і МВФ ще не виділили країні 8-мільярдний транш кредитів, погоджений у жовтні, без якого Афінам загрожує дефолт вже в найближчі тижні.

Саркозі також зазначив, що прем'єр-міністр Греції Йоргос Папандреу повідомив на переговорах в Канні, що референдум з європейського плану допомоги може пройти в країні 4 або 5 грудня.

"Ситуація непевності не може тривати довго. Якщо референдум має пройти, він має пройти якнайшвидше. Ми взяли до уваги заяву міністра, що референдум можливий 4 або 5 грудня", - заявив президент Франції.

У середу президент Франції Ніколя Саркозі, канцлер Німеччини Ангела Меркель, глава МВФ Крістін Лагард, голова Європейської ради Херман ван Ромпей, голова Єврокомісії Жозе-Мануель Баррозу і голова Єврогрупи Жан-Клод Юнкер разом з прем'єр-міністром Греції Йоргосом Папандреу обговорили ситуацію, що склалася після заяви останнього про намір провести в Греції референдум з проекту європейської допомоги, від якого залежить збереження Афінами єдиної європейської валюти.

У четвер до обговорення проблем єврозони (без участі Греції) приєднаються лідери Іспанії та Італії.

Влада ЄС в рамках саміту 27 жовтня, який пройшов минулого тижня в Брюсселі, схвалила другий план порятунку Греції від дефолту, згідно з яким країна зможе отримати до 100 мільярдів євро фінансової підтримки від ЄС і МВФ в рамках другого пакету фіндопомоги, а списання її боргу може досягти 50%.

Тим часом, у понеділок прем'єр-міністр Греції Йоргос Папандреу висловився за проведення референдуму щодо нової програми фіндопомоги від ЄС і МВФ, а в середу його підтримав уряд.

Можливий плебісцит вже дестабілізував грецький уряд і призвів до різкого падіння світових ринків. Європейські лідери заявляють, що розраховують на дотримання Афінами досягнутих домовленостей про списання частини боргу в обмін на десять років жорсткої економії.

Читайте також:

Грецький прем'єр одним словом обвалив світові ринки

Греція загрожує Європі ще однією кризою

Саркозі визнав, що прийняття Греції в єврозону - помилка

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1093
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація