Грецький прем'єр одним словом обвалив світові ринки

Грецький прем'єр одним словом обвалив світові ринки

Грецька влада підтримала пропозицію про референдум / Фото: AFP

Грецький уряд у цілому підтримав вимогу прем'єр-міністра Йоргоса Папандреу про проведення референдуму щодо пакету допомоги ЄС.

Грецький уряд у цілому підтримав вимогу прем'єр-міністра Йоргоса Папандреу про проведення референдуму щодо пакету допомоги ЄС, повідомляє Афінське агентство новин з посиланням на джерела на засіданні.

Кабінет продовжує радитися о третій годині ранку за місцевим часом.

Прем'єр-міністр у понеділок оголосив, що план Євросоюзу списати Греції трохи менше третини 360-мільярдного боргу в обмін на нову багаторічну програму економії підлягає народному обговоренню.

Після заяви прем'єра впали фондові індекси у всьому світі на хвилі страху нової нестабільності навколо Греції.

За даними агентства, незважаючи на загальну підтримку прем'єра, низка членів уряду зажадали від Папандреу пояснень, чому він не поділився своїми планами про проведення референдуму з колегами по кабінету.

Рішення Папандреу провести голосування не було узгоджене з його заступником, міністром фінансів Евангелосом Венізелосом, а також з кредиторами Греції з ЄС і МВФ і провідними європейськими лідерами.

Тим не менш, рішення підтримати прем'єра у проведенні референдуму було одноголосним. Сам Папандреу назвав "антидемократичними" заперечення проти плебісциту.

У вівторок лідери ЄС висловлювали здивування у зв'язку з намірами Папандреу, а також надію, що Греція виконає взяті на себе зобов'язання. Європейські партнери Греції вважають неприйнятним чекати грецького референдуму в умовах нестабільності.

У ніч на середу в ефірі місцевих телеканалів офіційний представник уряду країни заявив, що влада Греції має намір провести референдум щодо фінансової допомоги ЄС "якомога швидше".

Спочатку планувалося, що плебісцит відбудеться в січні, але ринки відреагували на ініціативу Папандреу вкрай нервово, чим викликали нову хвилю критики на адресу прем'єра країни.

Грецька опозиція раніше сприйняла плани з проведення референдуму вороже, заявивши, що він ставить під загрозу європейське майбутнє Греції. При цьому один депутат владної лівоцентристської партії ПАСОК залишив фракцію на знак протесту, і ще кілька депутатів висловилися проти референдуму.

Читайте також:

Греція загрожує Європі ще однією кризою

Саркозі визнав, що прийняття Греції в єврозону - помилка

Європа знайшла вихід з кризи: половину боргів Греції спишуть

Єврокомісія просить весь світ "скинутись" на порятунок євро

Бюджетний колапс Греції наступить у листопаді

Повʼязані теми:

Наступна публікація