За минулий рік підприємці витратили 10% доходів на корупцію

25% підприємців минулого року робили подарунки державним службовцям, чиї рішення могли вплинути на діяльність підприємств.

Працюючі в Україні підприємства у 2010 році витратили близько 10% своїх доходів на неофіційні способи вирішення питань з різними державними органами, що свідчить про істотне зростання корупції.

Про це повідомив керівник дослідницького проекту Міжнародної фінансової корпорації (IFC) "Інвестиційний клімат в Україні: яким його бачить бізнес" Сергій Осаволюк.

"Підприємства не можуть спілкуватися з державними органами без застосування неофіційних способів вирішення питань. Згідно з опитуванням, у 2010 році на це пішло 10% доходів підприємств, тоді як у 2008 році - 6%", - сказав Осаволюк під час презентації результатів дослідження у вівторок.

Згідно з результатами опитування, 25% підприємців минулого року робили подарунки державним службовцям, чиї рішення могли вплинути на діяльність підприємств.

"На сьогодні в Україні спостерігається істотне зростання корупції. Кількість підприємств, яким доводиться вдаватися до неофіційних способів вирішення питань з різними державними органами, виріс з 35% у 2008 році до 46% у 2010 році. Тобто кожне друге підприємство не може працювати легально" , - підкреслив Осаволюк.

РЕЙТИНГ НАЙПОПУЛЯРНІШИХ СПОСОБІВ ВІДМИВАННЯ ГРОШЕЙ

Тим не менш, він зазначив, що в 2010 році в Україні з'явилися ознаки сприятливих умов для ведення бізнесу, проте позитивні кроки були нівельовані повільною реалізацією реформ.

"Наприклад, скорочується час на отримання дозволів. З 2003 року час на отримання дозволів скоротився майже втричі (з 103 до 36 днів). Бізнес починає використовувати такий інструмент, як принцип мовчазної згоди, у разі порушення державними органами термінів видачі дозволів", - сказав Осаволюк.

Він зазначив, що близько 8% дозволів у 2010 році видано з порушенням термінів або не видано зовсім. При цьому половина підприємців використовувала принцип мовчазної згоди (право здійснювати господарську діяльність без отримання дозвільного документа через 10 днів з дня закінчення строку, - ред.), решта - продовжували чекати дозволу.

Читайте також:

Україні пропонують запровадити податок на розкіш

У четвер Податковий і Автомайдан вибухнуть з новою силою

Складено рейтинг найпопулярніших способів відмивання грошей в Україні

За 7 тисяч аферисти пропонують випити шампанського з Януковичем

Уряд взявся за інтернет-магазини

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: