Новий Податковий кодекс кинув в обійми "тіні" 30% малих підприємців

Новий Податковий кодекс кинув в обійми "тіні" 30% малих підприємців

Ілюстрація / Фото: Veer

Ті підприємці, які не пішли у "тінь", взагалі закрились – в другому кварталі 2011 року кількість фізичних осіб-підприємців скоротилося більш ніж у 2,5 рази.

Запровадження Податкового кодексу призвело до відходу в "тіньовий" сектор більше 30% малого бізнесу країни.

Про це повідомив глава Ради підприємців при Кабінеті міністрів Леонід Козаченко під час засідання Економічної ради громадських об'єднань, асоціацій промисловців, підприємців і роботодавців у четвер.

"Більше 30% малого бізнесу України пішло в тінь через неможливість пристосуватися до Податкового кодексу і забезпечити виконання передбачених ним вимог. Малому бізнесу дуже важко пристосуватися до такого важкого податкового законодавства, оскільки навіть великий бізнес вважає Податковий кодекс дуже складним", - сказав він.

За словами Козаченка, існуюче податкове законодавство дуже важке, в ньому містяться складні норми, з якими не можуть до кінця розібратися самі податківці.

Крім того, глава Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах в ході засідання повідомив, що в другому кварталі 2011 року кількість фізичних осіб-підприємців скоротилося більш ніж у 2,5 рази в порівнянні з аналогічним періодом 2010 року - з 83 тисяч до 31 тисяч.

Читайте також:

Список "спрощенців" можуть розширити

Податківці хочуть зібрати з бізнесменів ще сім мільярдів

Податковий кодекс за 3 місяці знищив 10 тисяч підприємців

Повʼязані теми:

Наступна публікація