Російським ЗМІ закривають рота: у "забороненому списку" 5 мільйонів слів

Комплекс також відстежуватиме порнографічні знімки і відео.

В середу, 2 листопада, Роскомнагляд готується продемонструвати Програмно-апаратний комплекс контролю, який з грудня цього року стежитиме за дотриманням статті 4 закону про ЗМІ щодо неприпустимості зловживання свободою масової інформації.

Для моніторингу текстів в системі закладений словник більш ніж на 5 мільйонів слів і словосполучень. Комплекс також відстежуватиме порнографічні знімки і відео.

З грудня робот обходитиме за списком, який є в Роскомнагляді, всі сайти, зареєстровані як засоби масової інформації, і механічно відстежуватиме на них "заборонені" слова і словосполучення. Підозрілі сторінки відправлятимуть на розгляд співробітників Роскомнадзора, які і прийматимуть по ним рішення. На перший раз – попередження, після другого – Роскомнагляд матиме право протягом року звернутися до суду з вимогою закрити ЗМІ.

Реакція інтернет-товариства на таку новацію різниться від побоювань щодо запровадження цензури до абсолютної упевненості в тому, що людина завжди знайде спосіб обдурити машину. Зокрема зауважують, що жоден комплекс контролю не в змозі відстежити, наприклад, іронію.

До числа 5 млн заборон потрапили слова і словосполучення, які відносяться за певними ознаками до екстремістських, які закликають до міжнаціональної ворожнечі, до порушення існуючого ладу, тощо.

Як пояснює експерт, ПАК буде просто копіювати роботу інтернет-пошукачів: "Ця система давно вже придумана, вона називається "Яндекс" або Google. Якщо у спецслужб є бажання аналізувати особисті дані, з яких 99% присвячені кішечки і песикам і лише один відсоток стосується якихось політичних чи екстремістських висловлювань, то вони можуть займатися цим прямо зара ".

Побачити "комплекс контролю" фахівці зможуть вже 2 листопада, а те, наскільки він ефективний у дії, буде зрозуміло через кілька місяців, коли розробникам доведеться звітувати про знайдені у мережі протиправні матеріали.

Читайте також:

Стоп цензура: Рада намагається придушити свободу слова

Організація безпеки СНД цензуруватиме соцмережі, щоб запобігти переворотам

В Ірані заборонили показувати по ТБ оголених чоловіків та любовні трикутники

ФСБ може перекрити в Росії Інтернет за кілька хвилин

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: