Влада Греції відмовилася від референдуму по євро

Влада Греції відмовилася від референдуму по євро

Прем'єр-міністр Греції Георгіос Папандреу / Фото: thegoldtower.blogspot.com

4 грудня громадянам Греції хотіли запропонувати вирішити, чи варто владі приймати програму допомоги від Євросоюзу.

Прем'єр-міністр Греції Георгіос Папандреу відмовився від ідеї провести референдум щодо європейського плану порятунку країни від боргової кризи. Про це повідомляє Associated Press з посиланням на джерела, близькі до глави грецького уряду.

За даними співрозмовників агентства, Папандреу висловився проти референдуму під час екстреного засідання кабінету міністрів, що відбулося 3 листопада. Крім того, прем'єр погодився обговорити пропозицію сформувати тимчасовий уряд, раніше висунуту лідером консервативної опозиції Антонісом Самарасом.

На думку Самараса, створення перехідного кабінету міністрів могло б стати виходом з політичної кризи, в якій опинилася Греція. Лідер консерваторів підкреслював, що до складу перехідного органу не повинні входити члени політичних партій.

У п'ятницю, 4 листопада, у парламенті Греції пройде голосування з питання довіри уряду Папандреу. На екстреному засіданні кабміну він заявив, що не має наміру піддаватися зростаючому тиску на свою адресу і йти у відставку до цього голосування.

Як повідомляють західні ЗМІ, прем'єр також не збирається обговорювати свою відставку, поки не пройшли переговори з опозицією. Близький до Папандреу чиновник повідомив агентству, що, якщо найбільшим політичним силам країни вдасться узгодити позиції, у референдумі більше не буде потреби.

Нагадаємо, Папандреу оголосив про плани провести всенародний референдум щодо заходів порятунку країни від боргової кризи 31 жовтня. Передбачалося, що 4 грудня громадянам Греції запропонують вирішити, чи варто владі приймати програму допомоги від Євросоюзу.

Цей план передбачає списання 100 мільярдів євро грецьких боргів приватним організаціям і додаткові кредити від МВФ і ЄС в обмін на різке скорочення бюджетних витрат усередині країни. Якщо Греція відкине програму ЄС, її місце в єврозоні виявиться під загрозою.

Читайте також:

Грошей в казні Греції залишилося до середини грудня

Греція поки не отримає черговий транш

Грецький прем'єр одним словом обвалив світові ринки

Повʼязані теми:

Наступна публікація