Грошей в казні Греції залишилося до середини грудня

Грошей в казні Греції залишилося до середини грудня

Греція загрожує Європі ще однією кризою

В середині грудня у державній касі Греції не залишиться коштів ані на борги, ані на пенсії чи зарплати.

Коштів у скарбниці Греції на фінансування всіх своїх боргових зобов'язань вистачить до середини грудня, повідомили західні інформагентства з посиланням на джерела в уряді країни.

Якщо до цього часу Греція не отримає транш ЄС, у її державній касі не залишиться і євроцента ані на пенсії, ані на зарплати.

Тим часом Євросоюз і МВФ знову затримали черговий транш допомоги Греції після того, як прем'єр-міністр Георгіос Папандреу запропонував провести референдум за кредитною угодою з ЄС.

Про відстрочку заявили в ніч на 3 листопада канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Ніколя Саркозі. МВФ також дав зрозуміти, що не готовий виплатити належну йому суму, оскільки правила вимагають, щоб одержувач кредиту мав забезпечене фінансування на 12 місяців вперед.

Грецьке питання є однією з головних тем саміту G20, який почався у французьких Каннах 3 листопада.

Лідери Єврогрупи побоюються, що більшість греків на референдумі не підтримає заходів жорсткої економії, і тоді країна змушена буде оголосити дефолт. В результаті криза може перекинутися на Італію та Іспанію.

"Наші грецькі друзі повинні визначитися, чи хочуть вони продовжити шлях з нами", - заявив Ніколя Саркозі на прес-конференції після екстреної зустрічі з Георгіосом Папандреу.

Читайте також:

У Каннах починається саміт G20 - "останній шанс" знайти вихід з кризи

Грецький прем'єр одним словом обвалив світові ринки

Греція загрожує Європі ще однією кризою

Саркозі визнав, що прийняття Греції в єврозону - помилка

Повʼязані теми:

Наступна публікація