У Каннах починається саміт G20 - "останній шанс" знайти вихід з кризи

У Каннах починається саміт G20 - "останній шанс" знайти вихід з кризи

Канни приймають саміт G20 / Фото: AFP

Інвестори очікують від саміту G20 конкретних рішень, однак побоюються, що "двадцятка" вже не здатна узгоджено вирішувати проблеми.

3 листопада у французьких Каннах відкривається дводенний саміт G20, або "Великої двадцятки" - об'єднання найпотужніших економік світу. Чергова зустріч лідерів країн G20 обіцяє бути однією з найнапруженіших в історії.

Оглядачі називають цей саміт "останнім шансом" для європейців довести інвесторам, що вони мають чіткий план виходу з боргової кризи, в якій опинилися деякі країни єврозони, і зможуть його реалізувати.

Греція не належить до Групи 20, але грецький прем'єр Георгіус Папандреу ще напередодні вирушив до Канн.

Він пояснював європейським партнерам своє несподіване рішення провести референдум з приводу угоди з Європейським Союзом про фінансовий порятунок Греції. У відповідь на списання половини боргів і багатомільярдну допомогу греки мали би ще більше затягнути паски: скоротити пенсії і зарплати, звільнити тисячі державних службовців.

В Афінах думають проводити референдум у грудні. Уряд Греції у середу підтримав такий план, а голосування про довіру цьому Кабінетові міністрів призначене на п'ятницю.

Господар саміту в Каннах президент Франції Ніколя Саркозі з цього приводу заявив, що "дати можливість людям висловитися – завжди легітимно, але солідарність усіх держав єврозони не зможе спрацювати, якщо кожен не буде робити необхідні зусилля".

Якщо ж транш від ЄС не прийде в грудні, у державній касі Греції не залишиться і євроцента. Нуль. Ні пенсій, ні зарплат. Афіни, звичайно, можуть готуватися до голосування, але одночасно їм треба починати друкувати драхми, вважають експерти.

Новина про референдум, яка надійшла з Греції на початку тижня, обвалила біржові індекси. Інвестори побоюються, що негативне рішення референдуму призведе до банкрутства Греції і підірве деякі міжнародні банки. Є побоювання, що фінансові негаразди перекинуться й на більші європейські економіки – італійську та іспанську.

Навіть і без суперечливого грецького референдуму в Європейському Союзі ще не вирішили, як саме збираються збирати гроші для греків. Можливо, що у збільшенні Європейського фонду фінансової стабільності візьме участь Китай, один із учасників саміту Групи двадцяти.

На нараді в Каннах представники найпотужніших економік світу також будуть вирішувати, як працювати прозоріше і як краще визначати можливі фінансові проблеми. На порядку денному і цінові коливання.

На думку президента Світового банку Роберта Зелліка, попередження криз стосується не тільки банків і боргів, а й того факту, що мільйони людей у світі потерпають від стрибків цін на харчі. Так, зокрема, з осені минулого року ціни на пшеницю підскочили майже на третину. Тому в планах – створення регіональних резервних продовольчих фондів.

Читайте також:

Греція поки не отримає черговий транш

Європа знайшла вихід з кризи: половину боргів Греції спишуть

Крах Європи спричинить значно сильнішу кризу, ніж була у 2008 році

Версія історика: в 2018 році на Європу чекає війна

У Каннах починається саміт G20 - "останній шанс" знайти вихід з кризи

У Каннах починається саміт G20 - "останній шанс" знайти вихід з кризи

Повʼязані теми:

Наступна публікація