Експорт українського зерна скоротився вдвічі

Українські аграрії через мита на експорт зернових, скоротили їх експорт удвічі.

За прогнозами Мінагрополітики, Україна в 2011 році мала експортувати шість мільйонів тонн зерна, а експортувала три мільйони тонн, повідомив міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

За словами міністра, у вересні 2011 року Україна експортувала лиш 1,1 мільйона тонн зерна, при цьому за 27 вересня 2011 року експорт склав лише 16 тисяч тонн.

"Це не той показник, який необхідний для аграрного сектора", - підкреслив він.

Глава Мінагропроду повідомив, що наступного тижня запланована нарада за участю прем'єр-міністра Миколи Азарова з сільгоспвиробниками щодо цього питання.

Присяжнюк також нагадав, що валовий збір зернових 2011 року очікується на рівні понад 50 мільйонів тонн, а з урахуванням перехідних запасів пропозиція зерна в країні складе 58-59 мільйонів тонн.

"Перехідні запаси у нас склали 6,2 мільйона тонн, а враховуючи прогнозні дані, що ми зберемо більше 50 мільйонів тонн зернових, це дає нам можливість прорахувати, що експортний потенціал зернових у цьому маркетинговому році складе 24-25 мільйонів тонн", - додав міністр.

Нагадаємо, 8 вересня, Микола Азаров категорично відмовився розглядати на засіданні Кабінету міністрів пропозицію міністра агрополітики Миколи Присяжнюка про скасування мит на експорт зернових.

За словами прем'єр-міністра, уряд не скасує свого рішення. "Сказано раз і назавжди", — повідомив прем'єр.

Читайте також:

Кабмін раз і назавжди відмовився скасувати мита на експорт зерна

Експорт українського зерна скоротився на 50%

Експорт зерна з України зменшився в 4 рази

Мінфін заблокував скасування експортних мит на зерно

Україна експортує половину врожаю зерна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: