Міліціонери розповіли про нові схеми афер в інтернеті

Дата публікації
Міліціонери розповіли про нові схеми афер в інтернеті

Під Новий рік шахрайських схем стає більше. / ТСН.ua

Кількість ошуканих українців від інтернет-шахраїв зростає щодня.

В Україні кількість ошуканих від інтернет-шахраїв зростає щодня. Правоохоронці фіксують не лише нові випадки, а й нові схеми афер, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Аферисти намагаються спіймати українців на гачок за допомогою розпродажів, безкоштовної доставки, або ж низьких цін.

"В більшості випадків люди, побачивши вигідну ціну, забувають про елементарні заходи безпеки", - говорить оперуповноважений з боротьби з кіберзлочинами Юрій Дудник.

Лише за останні два місяці до київської міліції звернулися 30 людей, ошуканих інтернет-шахраями.

"Знайшов телефон, але набагато дешевший, ніж в магазині. Я зв'язався з людиною, яка запропонувала мені зробити передоплату, через деякий час я не міг повернути ні свій телефон, ні свої кошти", - розповів ошуканий шахраями чоловік.

На сьогодні найпоширенішими є два види шахрайства. Перший - фішинг, коли аферисти створюють тимчасові сайти, де розміщують інформацію про дешевий крам. Другий спосіб – коли махлярі начебто самі хочуть придбати товар.

"Пропонують перерахувати грошові кошти на картковий рахунок осіб, дізнаючись про персональні дані, номер рахунку", - зазначив Дудник.

Потім шахраї телефонують нібито з банку і кажуть, що чекають надходження, але щоб все правильно завершити треба прийти до найближчого банкомата. Далі під диктовку псевдо-працівника банку людина натискає цифри і таким чином переводить гроші на чийсь рахунок. Тобто люди самі віддають свої гроші.

Нещодавно правоохоронці вийшли на одну зі злочинних груп. І говорять, що чим ближче до новорічних свят, то їх стає більше.

Раніше повідомлялося, що винахідливі шахраї вже навчилися заробляти на безготівкових переказах.

Кореспонденти ТСН Тетяна Лазарчук, Андрій Хлус.

Кількість ошуканих інтернет-шахраями зростає щодня

Кількість ошуканих інтернет-шахраями зростає щодня
Наступна публікація