Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На рекордні 74 млрд доларів суд Чада оштрафував ExxonMobil

Розмір штрафу уп'ятеро перевищує ВВП країни.

Суд Чада зобов'язав Exxon Mobil Corp. виплатити рекордний штраф - 74 млрд доларів, а також відшкодувати 9 млн роялті, які нафтова компанія заборгувала цій африканській державі.

Про це повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на матеріали суду.

Штраф уп'ятеро перевищує ВВП Чада, який Світовий банк оцінює в 14 млрд доларів. ExxonMobil - оператор нафтопроводу, по якому нафта з Чаду перекачується на експортний термінал в Камеруні.

Рішення суду стало реакцією на скаргу міністерства фінансів Чаду про невиконання ExxonMobil податкових зобов'язань. Президент Чаду Брахім Аббо Абакар підтвердив його в телефонній бесіді з журналістами Bloomberg, підкресливши, втім, що фактично штраф може бути менше. В документах суду також наводиться сума 669 млн доларів, однак президент не уточнив, чи про неї йдеться.

"Ми не згодні з рішенням чадського суду, і обдумуємо, що слід зробити", - попередив представник ExxonMobil Тодд Спітлер.

Міністр фінансів Чада Нгабо Сіли Мбого заявив, що рішення суду - ясне і зрозуміле, і відмовився його коментувати.

Нагадаємо, рік тому міністерство юстиції США повідомило, що за рішенням суду нафтова компанія ВР повинна буде виплатити компенсацію в розмірі близько 21 млрд доларів.

Вибух на буровій платформі у Мексиканській затоці 20 квітня 2010-го став найбільшою катастрофою в історії біля берегів США. В результаті аварії тоді загинули 11 робітників, і мільйони барелів нафти розлилися вздовж берегової лінії декількох американських штатів майже на три місяці.

Підсумкова сума штрафу виявилася помітно вище, ніж була досягнута раніше домовленість, за якою ВР зобов'язувалася виплатити 18,7 млрд доларів за позовами держорганів США. Це найбільший корпоративний штраф в американській історії.

Залиште свій коментар

Вибір редакції