Нацбанк скасував окремі валютні обмеження

Дата публікації
Перегляди
4051
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Нацбанк скасував окремі валютні обмеження

Нацбанк вносить зміни щодо валютних обмежень і скасовує частину з них / Фото: zn.ua

Зміни наберуть чинності з 23 жовтня.

Сьогодні, 22 жовтня, Нацбанк затвердив постанову, якою знімає із затрашнього дня, 23 жовтня, обмеженя щодо окремих валютних операцій.

Постанова спрямована на збільшення надходжень іноземної валюти до країни в цілому і банківської системи зокрема, наголошують у НБУ.

Для цього регулятор покращує умови для співробітництва України з іноземними державами-партнерами та міжнародними організаціями, уточнюючи вимогу щодо обов'язкового продажу надходжень в іноземній валюті на міжбанківському ринку. Відтепер ця вимога не розповсюджується на проекти, що здійснюються на підставі угод про участь України в міжнародних програмах Європейського Союзу. Також вона більше не стосується грантів, які юридичні особи-резиденти отримують від міжнародних фінансових організацій. Це стосується резидентів, фінансування яких здійснюється за рахунок таких грантів та в органах управління якої бере участь уряд України.

Інше врегулювання вже чинної норми стосується умов участі нерезидентів у приватизації державного майна. У постанові вказано, що іноземна валюта, яка надійшла як грошове забезпечення (гарантійний внесок) участі нерезидента в аукціоні (торгах) з приватизації державного майна на рахунки організатора, не підлягатиме обов'язковому продажу на міжбанківському валютному ринку.

 У відповідь на численні прохання бізнесу Національний банк установив додаткові винятки із заборони на реєстрацію заміни кредитора або боржника в договорах про залучення резидентами кредитів і позик в іноземній валюті від нерезидентів. Зокрема, постановою дозволено проводити таку реєстрацію у випадках, коли заміна первісного кредитора пов'язана з його ліквідацією та приєднанням до нового кредитора-правонаступника. Крім того, дозволено реєструвати відповідні зміни до кредитних договорів, за якими кредит наданий резиденту за участю іноземного експортно-кредитного агентства.

Пом'якшено обмеження щодо видачі готівкових коштів у національній валюті через каси та банкомати. Наразі банки зобов'язані обмежити їх видачу на суму до 300 тис. грн на добу на одного клієнта. Зокрема, ця вимога стосувалася і валютно-обмінних операцій з фізичними особами. Відтепер вона не розповсюджуватиметься на такі операції, що спростить населенню можливість продавати валюту в будь-яких обсягах.

Водночас центральний банк уточнив вимогу щодо контролю експортних операцій, врахувавши особливість діяльність телекомунікаційних компаній. Наразі уповноваженим банкам не дозволено знімати з контролю експортні операції клієнтів, якщо вони надали документальне підтвердження про припинення зобов'язань шляхом зарахування зустрічних вимог у валютах, що підлягають обов'язковому продажу. Проте ця заборона відтепер не розповсюджуватиметься на операції телекомунікаційних компаній з оплати міжнародних телекомунікаційних послуг (міжнародного роумінгу та пропуску міжнародного трафіку).

Раніше у Нацбанку пояснили, чому гривня втрачає позиції.

Постанова НБУ від 22.10.2015 про зняття окремих валютних обмежень from tsnua
Наступна публікація