Податкова витрусить гроші з власників "хоромів"

Податкова витрусить гроші з власників "хоромів"

VIP-будинки. Ілюстрація / Фото: Сегодня

З Нового року донецьким власникам доведеться сплачувати податок на "надлишкове" житло.

З 1 січня 2012 року Донецьк вводить податок для господарів великих апартаментів - від 1 до 2,7% від рівня мінзарплати з кожного надлишкового квадрата житлової площі.

У відповідності до Податкового кодексу і за рішенням міськради доведеться розщедритися власникам квартир, площа яких понад 120 кв. м. і будинків - більше 250 кв. м., а також власникам кількох квартир, пише "Сегодня".

Виняток зробили лише для квартир державної або комунальної форми власності, для будівель в зонах відчуження або відселення, дитбудинків сімейного типу, садових і дачних будинків, житла, яке належить багатодітним або прийомним сім'ям, та гуртожитків. Також можуть спати спокійно господарі однієї звичайної квартири або будинку - габарити стандартного житла не дотягують до зазначених планок.

А от якщо квадратів побільше, то доведеться платити податок. Навіть якщо у вас маленькі, але дві квартири - за одну з них доведеться розщедритися. Але за яку саме - можна обрати самостійно. До того ж найбільші витрати будуть у власників справжніх хоромів (більше 520 кв. м.) - навіть з урахуванням пільг річні витрати на такі апартаменти складуть 15-18 тис. грн. на рік.

Суму податку для громадян буде рахувати Державна податкова служба (ДПС). Податківці до 1 липня звітного року повинні надіслати платнику повідомлення - скільки і куди йому платити. Податок треба буде заплатити протягом 60 днів з дня вручення повідомлення.

"Такий податок - нормальна європейська практика. Ціни на квартири завжди будуть визначатися цілим рядом факторів, і податок - один з багатьох. Масово продавати зайве ніхто не буде", - сказав виданню Віктор Петулько, директор АН "Донецька нерухомість".

Нагадаємо, нещодавно з пропозицією підвищити податки для заможних українців виступив і президент Віктор Янукович.

За словами глави держави, з такими податками треба бути дуже обережними, щоб не відлякати потенційних інвесторів.

Янукович також додав, що великий бізнес має "допомагати країні в тих програмах, які сьогодні держава ще не здатна виконувати".

Читайте також:

Українським мажорам можуть підвищити податки

Україна перша у світі за кількістю пільговиків

На порозі нової кризи багатії тринькають ще більше грошей

Світовий попит на предмети розкоші встановив новий рекорд

Податкова визнала, що наповнює бюджет за рахунок простих громадян

Повʼязані теми:

Наступна публікація