Рейтинг Греції знизили до переддефолтного

Рейтинг Греції черговий раз знизили через наміри Європи включити в плани порятунку країни і приватних інвесторів.

Рейтингове агентство Standard & Poor's 28 липня у черговий раз понизило суверенний рейтинг Греції: з "ССС" до "СС".

Попереднього разу рейтинг Греції було знижено у середині червня - і тоді в агентстві заявляли, що "ССС" - найнижчий суверенний рейтинг у світі.

Прогноз щодо рейтингу Греції залишено "негативним". Це означає, що вже найближчим часом його може бути знову змінено. У лінійці Standard & Poor's залишається тільки два рейтинги, гірші за "СС" - "С" і "D", який означає дефолт за зобов'язаннями.

Зниження рейтингу Греції пов'язане з тим, що влада Європи включила в плани порятунку країни і приватних інвесторів: їм запропоновано або обміняти грецькі облігації зі швидким терміном погашення на цінні папери з погашенням через 15 або 30 років, або пред'явити свої облігації до погашення, але з дисконтом у 20 відсотків. У S&P вважають, що такий спосіб порятунку Греції призведе до збитків інвесторів.

Рішення про порятунок Греції було ухвалене 21 липня. Зразу ж після цього в іншому рейтинговому агентстві - Moody's - понизили рейтинг країни на три ступені з "Caa1" до "Ca". У класифікації Moody's залишився тільки один рейтинг, нижчий за "Са" - "С".

Варто відзначити, що зниження рейтингу Греції вже не так сильно впливає на економіку країни, як в попередні роки. Найближчим часом країна отримає додаткову допомогу від ЄС і МВФ, що дозволить їй не виходити на відкритий ринок запозичень.

Як повідомлялось, Європейський союз та Міжнародний валютний фонд планують надати Греції 109 мільярдів євро як підтримку нової програми допомоги країни.

Від приватних фінансистів протягом найближчих трьох років очікується отримати ще 37 млрд євро. 12,6 млрд євро надійдуть від скупки грецьких облігацій на вторинному ринку.

Читайте також:

Боргова криза Європи може вдарити по економіці України

Берлін і Париж домовилися про порятунок Греції

Рейтинг Греції рекордно знизили

Євросоюз і МВФ дадуть Греції 109 мільярдів євро

Рейтинг Греції визнали найнижчим у світі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: