Росія не відмовиться від "Південного потоку"

В Росії зазначили, що критика на адресу проекту "Південний потік" про його високу вартість також не зробить негативного впливу на реалізацію проекту

Росія не розглядатиме можливість відмови від реалізації проекту "Південний потік" навіть у разі створення привабливих умов для участі в газотранспортній системі України, повідомив міністр енергетики РФ Сергій Шматко.

"Таким чином питання взагалі не стоїть. У нас немає якого-небудь торгу (з Україною) ", - сказав він.

Він підкреслив, що реалізація як "Південного потоку", так і модернізація газотранспортної системи України спрямовані на диверсифікацію маршрутів постачань газу. "Я вважаю, що нашим українським колегам треба звикнути жити в умовах конкуренції, в постійному ринковому середовищі", - сказав він.

Шматко також додав, що критика на адресу проекту "Південний потік" про його високу вартість також не зробить негативного впливу на реалізацію проекту. "Акціонери вже прийняли рішення (з питання реалізації), я думаю, жодних проблем не буде", - сказав він.

"Ми знаємо про ті аргументи, які висловлювали критики, які говорять нам, що це занадто дорогий проект, що цей газ не потрібний європейським споживачам. Ми упевнені в тому, що в інтересах Європи якнайшвидше створювати усі можливі умови для швидкої реалізації проекту", - сказав він.

Шматко також додав, що зацікавлені країни можуть також приєднуватися до "Південного потоку".

"Якщо у міру реалізації деякі країни висловлюватимуть зацікавленість у рамках цього проекту - нам це теж буде цікаво", - сказав він.

Україна раніше заявляла про підготовлені проекти модернізації і добудови своєї газотранспортної системи як менш витратних і більш ефективних, ніж будівництво газопроводу "Південний потік".

Прем'єр-міністр Микола Азаров зазначав важливість повного завантаження української ГТС. За його словами, Україна готова зробити ряд серйозних пропозицій, цікавих як для Росії, так і для Європейського Союзу.

Читайте також:

Росія назвала умову відмови від газогону в обхід України

"Газпром" не відмовиться від газопроводу в обхід України

"Південний потік" відбере в України половину транзиту газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: