Росія втрачає через алкоголіків 11 мільярдів доларів щороку

Росія витрачає на лікування алкоголіків 16% бюджету Міністерства охорони здоров'я.

Алкоголізм обходиться Росії в суму від 311,7 мільярдів рублів (11 мільярдів доларів) до 871,6 мільярдів рублів втрачених доходів щорічно. Про це свідчать дані останнього дослідження Вищої школи економіки (ВШЕ) в Москві.

На сьогодні в Росії 2,2 мільйона зареєстрованих алкоголіків, але представники органів охорони здоров'я говорять, що реальна їх кількість може бути в п'ять разів вищою.

Платники податків несуть на собі велику частину тягаря лікування часто смертельних захворювань, пов'язаних з алкоголем. Це лікування з'їдає більше 16% державного бюджету в галузі охорони здоров'я.

У свою чергу президент Дмитро Мєдвєдєв почав боротьбу проти пияцтва, назвавши проблему "національною катастрофою". Акцизи на горілку були підняті, продажі алкоголю в нічний час заборонені, а пиво, що традиційно розглядається в країні як неалкогольний напій, було перекласифіковано в алкоголь - відповідно до міжнародних норм.

Критики ж говорять, що усі ці заходи спрямовані на те, щоб позбавити молоде покоління бажання випивати, а не на лікування вже існуючих алкоголіків, які зараз лягають важким тягарем на економіку.

Як повідомлялось, в Україні понад 100 тисяч громадян стоять на обліку у наркологів з алкогольною залежністю.

Читайте також:

Україна перша в світі по дитячому алкоголізму і друга за боргами перед МВФ

Офіційно понад 100 тисяч українців залежні від алкоголю

Українці проміняли горілку на коньяк

Уряд пропонує підвищити акциз на пиво та горілк

Українці стали менше пити

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: