Світові ціни на продукти падають третій місяць поспіль

Сповільнення росту світової економіки призвело до рекордного падіння цін на продукти харчування.

Світові ціни на продукти харчування знизилися у вересні, завершивши падінням третій місяць поспіль. Це є найбільш тривалим зниженням більш ніж за два роки.

Його причиною стало падіння цін на зернові на тлі побоювань з приводу скорочення попиту через уповільнення темпів зростання світової економіки.

Згідно з даними Продовольчої і сільськогосподарської організації Об'єднаних націй (Food and Agriculture Organization, ФАО), у вересні індикатор 55 продовольчих товарів впав до 225 пунктів у порівнянні з серпневими 229,5 пункту. У лютому цей індикатор досягав абсолютного максимуму - 237,7 пункту.

"Єдиною причиною падіння цін є уповільнення темпів зростання економіки. Якщо і далі будуть надходити негативні для попиту новини, я не здивуюся подальшому зниженню цін", - сказав провідний економіст ФАО Ебдолреза Аббашіан.

Згідно з прогнозом Міжнародного валютного фонду, який був опублікований 20 вересня, темпи зростання світової економіки цього і наступного року становитимуть 4%, в той час як червневий прогноз фонду на 2011 рік становив 4,3%, на 2012 рік - 4,5%.

Як повідомлялось, плодоовочева продукція в Україні стабільно дешевшає вже чотири з половиною місяці, тобто з середини травня поточного року. Це одне з найзатяжніших падінь цін на плодоовочеву продукцію в історії України.

Читайте також:

МВФ визнав, що світова економіка знаходиться на межі зупинки

Ціни на овочі встановили історичний рекорд з падіння

Овочі будуть дешевими до кінця року

Ціни на овочі рекордно обвалились

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: