Україна примусила "Газпром" прогнутись - експерт

Дата публікації
Перегляди
3339
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Україна примусила "Газпром" прогнутись - експерт

Україна намацала "больову точку" "Газпрому" / Фото: РИА Новости

Альтернативні шляхи закупівель газу примусили Росію переглянути заяви щодо ГТС України.

Після того, як Україна знайшла можливість транспортувати дешевший газ з альтернативних напрямків, "Газпрому" доведеться стати більш гнучким у переговорах про вартість блакитного палива, переконаний експерт з енергетичних питань Олександр Тодійчук.

Таку думку фахівець висловив після того, як заступник керівника компанії "Газпром експорт" Євген Кашицин заявив, що Росія не зможе повністю відмовитись від Української ГТС навіть після запуску "Північного" та "Південного" потоків.

Також, на думку експерта, "Газпром", раніше своїми заявами про намір усунути Україна з системи доставки російського газу на цільові ринки Європи, хотів домогтися зниження ціни та впливу на оцінювача української газотранспортної системи.

Москві, за словами Тодійчука, треба було показати, що в української ГТС немає майбутнього і тим самим мінімізувати її вартість.

"Але незважаючи на те, що за Україною стоїть ще Словаччина, і враховуючи те, що кожен фахівець розуміє, що повністю виключити українську ГТС недоцільно і нелогічно, тому йдуть такі невеликі поправки в заявах. Потрібно, щоб усі звернули на це увагу, а Україна і надалі з самоповагою, врівноважено розробляла цю стратегію", - пояснив експерт.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3339
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація