Українська економіка застрягла на рівні африканських країн

Конкурентоспроможність економіки України знаходиться на рівні таких африканських країн, як Намібія та Ботсвана.

Україна піднялася з 89-го на 82-ге місце у щорічному рейтингу конкурентоспроможності економік Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ), розташувавшись між Тринідадом і Тобаго (81) та Намібією (83).

Першу стрічку у рейтингу, як і минулого року, займає Швейцарія. Далі йдуть Сінгапур, Швеція, Фінляндія, США, Німеччина, Нідерланди, Данія, Японія і Великобританія.

З країн колишнього СРСР Естонія на 33-му місці, Азербайджан — на 55-му, Латвія — на 64-му, Росія — на 66-му, Казахстан — на 72-му, Грузія — на 88-му, Молдова — на 93-му.

Всього в рейтингу 2011 року 142 країни із приблизно 200 існуючих. Для оцінки конкурентоспроможності економіки кожної з них використовувалися відкриті статистичні дані, а також результати спеціального опитування більше 14 тис. працюючих у цих країнах менеджерів різних компаній.

Рейтинг засновано на Індексі глобальної конкурентоспроможності (GCI), розробленому для ВЕФ і впровадженому у 2004 році. GCI включає 110 показників, розділених на 12 категорій.

За окремими показниками, такими як інфраструктура, Україна посідає  71 місце, макроекономічне середовище – 112, за рівнем охорони здоров'я та початкової освіти – 74, вищої освіти та професійної підготовки – 51, ефективністю ринку товарів – 129, ефективністю ринку праці – 61, розвитком фінансового ринку – 116, складністю ведення бізнесу – 103, рівнем інновацій – 93.

Як повідомлялось, згідно з аналізом макроекономічних показників більшості країн світу за останні роки і прогнози розвитку до 2012 року, Україна, за версією журналу Forbes увійшла до п'ятірки найгірших економік світу.

Читайте також:

Forbes визнав економіку України однією із найгірших у світі

Україна зайняла передостаннє місце в "Рейтингу прогресу"

Кабмін презентував оптимістичний і песимістичний сценарії розвитку економіки

Українська економіка повністю залежить від кредитних коштів
Читайте також:Джерело: Gazeta.ua

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: