Операції на мозку проводитиме робот-хірург

Дата публікації
Перегляди
2060
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Операції на мозку проводитиме робот-хірург

Реалізація нової технології коштувала більше 3 млн доларів

Цього тижня були успішно проведені клінічні випробування системи на тваринах.

Китайські та японські вчені спільно розробили робототехнічну систему для проведення хірургічних операцій на судинах мозку.

Система складається з головного керуючого терміналу, керованого терміналу і екрану з навігаційною системою тривимірного зображення.

Цього тижня науково-дослідна група успішно виконала клінічні випробування цієї системи на тваринах, чим довела її ефективність у здійсненні судинного хірургічного втручання для лікування серцево-судинних та цереброваскулярних захворювань.

Починаючи операцію лікарі з головного керуючого терміналу з тривимірним зображенням кровоносної судини на екрані передають команду на робототехнічний термінал, здатний вкласти трубку-стент у кровоносну судину.

На трубці встановлені датчики, які можуть передавати інформацію про контакт між трубкою-стентів та судинною стінкою з метою забезпечення точності втручання.

Учені з двох країн приступили до розробки цієї робототехнічної системи у 2009 році. Для її реалізації три сторони вклали близько 20 млн юанів, або 3,17 млн доларів.

Дана система дозволяє лікарям з ювелірною точністю проводити хірургічні операції на судинах і при цьому виключити для медичного персоналу ризик радіоактивного опромінення.

За оптимістичними оцінками вона буде введена в експлуатацію протягом року.

Також нова система, яка може працювати на основі дистанційного управління, сприяє обмінам між лікарями, які у різних місцях, і підготовці молодих медиків.

Читайте також:

Кішка стала донором нирки для свого родича

Необачні хірурги під час операції підпалили жінці обличчя

З'явилася перша в світі соціальна мережа для роботів

Старість не впливає на точність роботи мозку

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2060
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація