Створено перший у світі штучний яєчник

Це справжній прорив у дослідженні здатності до розмноження у людей, що відкриває нові перспективи в лікуванні і профілактиці безпліддя.

Американські вчені з Браунівського університету в Род-Айленді розробили функціонуючий штучний яєчник, який, за їхніми даними, став першою створеною тривимірною тканинною структурою з трьома клітинними лініями різних типів.

Для створення штучного яєчника вчені спочатку сформували стільники з донорських клітин яєчника. Після того, як клітини розрослися до потрібної форми, в утворені комірки помістили незрілі жіночі статеві клітини. Після цього штучний орган набув форми, подібної до справжнього яєчника.

У ході експерименту фахівці встановили, що яєчник здатний забезпечити повне дозрівання яйцеклітин до стану, готового до запліднення, що підтвердило його повну функціональність.

"Наша розробка не призначена для імплантації в організм жінки. Ми маємо намір використовувати його для вивчення роботи яєчників в нормі і при впливі різних факторів зовнішнього середовища", - розповіли розробники Сандра Карсон і Стівен Кротц.

За словами вчених, у майбутньому штучний орган може знайти застосування для збереження яйцеклітин жінок, які проходять променеву або хіміотерапію.

Нагадаємо, раніше американські вчені з Каліфорнійського університету Берклі розробили технологію створення штучної шкіри, що володіє тактильною чутливістю і людською здатністю визначати силу і локальність дотику.

Читайте також:

Створено штучну шкіру, що реагує на дотики

У Гарварді вперше штучно виростили печінку

Здійснено прорив у генетиці: у США вперше створили "штучне життя"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: