Створено тривимірне зображення, до якого можна доторкнутися

На конференції сучасних технологій в Лос-Анджелесі продемонстрували тривимірний екран, зображення а якому можна змінювати, доторкнувшись до нього.

На конференції SIGGRAPH 2010 в Лос-Анджелесі презентували екран-стіл, який показує тривимірне зображення об'єктів і дозволяє взаємодіяти з ними.

Об'єднати 3D-технологію і мультитач дисплей було не так-то просто, оскільки при будь-якому "дотику" до тривимірної картинці користувач втрачає відчуття об'єму. Однак його творець Жан-Батіст де ла Рів'єр і його колеги з компанії Immersion зуміли вирішити цю проблему.

При пересуванні глядача сенсори його окулярів зчитують позицію і орієнтацію голови, і система відповідним чином змінює ракурс зображення. Оптичні затвори окулярів синхронізовані зі столом так, що той з великою частотою поперемінно транслює картинку, що відповідає перспективі для кожної людини.

Коли ж спостерігач вирішує доторкнутися до зображення, інфрачервоні датчики фіксують наближення руки і не дозволяють доторкнутися до тривимірного об'єкту і тим самим знищити відчуття об'єму.

Система "ховає" картинку нижче, ніби-то в глибину столу. Здійснюючи рухи над об'єктами, користувач може змінити зображення, наприклад збільшити або зменшити його або повернути. Поки, щоправда, з новинкою можуть одночасно працювати тільки два користувача.

Будь-який охочий попрацювати з новим дисплеєм на виставці повинен був одягнути спеціальні поляризаційні окуляри, після чого будь-яка картинка, що відтворювалася "столом", ставала тривимірною. В якості тестового зображення відвідувачам конференції була представлена модель міста.

Нагадаємо, що також на виставці перзентовано розробку вчених з університету Карнегі-Меллона (США) - багатошаровий дисплей з крапель води. Крапельний екран дозволяє побачити все те ж, що ми зазвичай спостерігаємо на звичайному комп'ютерному дисплеї: тексти, картинки, фільми або які-небудь інтерактивні об'єкти.

Читайте також:

Ван Дамм зніметься в комедії "Ржевський проти Наполеона 3D"

У Гонконзі почали знімати перший порно-фільм у 3D

3D-камеру оснастили 3D-екраном

Образ Ісуса Христа змоделювали в 3D

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: